середа, 15 березня, 2017, 15:05 Регіони
У Луцьку депутати намагаються звільнити секретаря міськради

У Луцькій міськраді після п’ятигодинного протистояння сьогодні, 15 березня, розпочали процедуру дострокового припинення обов’язків секретаря міськради від «Самопомочі» Юлії Вусенко.

Про це повідомив власкор IA ZIK.

Після перерви секретар Луцької міськради Юлія Вусенко зазначила, що на розгляд Луцької міськради виноситься питання про встановлення факту смерті Луцького міського голови Миколи Романюка.

«Пропонується взяти до відома факт смерті Луцького міського голови Миколи Романюка та припинення його повноважень», – зазначила вона.

Вусенко нагадала, що на погоджувальній раді були присутні всі голови фракцій, які домовилися про винесення на сесію питання про підтримку блокади.

«Тому вже готове розпорядження про скликання позачергової сесії міськради для розгляду цього звернення сьогодні на 14:00», – заявила вона.

Однак, частина депутатів, які представляють фракції «Батьківщини» та «Укропу», наполягають на зміні порядку денного нинішньої позачергової сесії. Зокрема, спочатку розглянути питання підтримки блокадників.

У результаті знову виникли гарячі дискусії в сесійній залі. Їхній рівень влучно охарактеризував депутат міськради Микола Федік: «Місто зараз без господаря, а в нас триває дискусія. Причому дискусії – нижче рівня плінтуса. Ми дискредитуємо міську раду. Навіть у політиці є правила і мораль!»

Під час суперечок конфліктуючі сторони відверто окреслили, чому міськрада паралізована. Депутати від «Укропу» пояснили, що секретар Луцької міськради Юлія Вусенко продавлює голосування за встановлення факту смерті, оскільки у такому випадку отримає право вето. А Вусенко пояснила, що «Укроп» прагне вибрати свого секретаря міськради, який виконуватиме обов’язки мера. А в такому випадку, мовляв, можна пригальмувати дострокові вибори.

Зрештою, у засіданні вдруге оголосили перерву.

Після перерви Вусенко зазначила, що надійшли пропозиції повернутися до формування порядку денного. Представник фракції БПП Артем Запотоцький нагадав про домовленості на погоджувальній раді. Зокрема, спочатку проголосувати за звернення щодо блокади на Донбасі, другим – про встановлення факту смерті міського голови Миколи Романюка.

«Ми так домовилися на погоджувальній раді, і я побачу, як дотримуються слова ті, хто це обіцяли», – заявив він.

Голова фракції «Укропу» Ігор Поліщук тим часом зробив інший маневр. Він запропонував нові зміни. На його думку, спочатку варто розглянути «блокадне» звернення, а другим – питання про дострокове припинення повноважень секретаря Луцької міськради Юлії Вусенко. А вже після цього – голосувати питання про встановлення факту смерті міського голови.

Вусенко нагадала, що це питання розглядала регламентна комісія міськради. Комісія вирішила винести документ на найближчу позачергову сесію, а нинішня вже тривала. «Тож давайте не будемо входити у правовий колапс, і це питання буде внесено на найближчій позачерговій сесії міськради», – зазначила вона.

Своєю чергою, Ігор Поліщук заявив Юлії Вусенко: «Або ви ставите нашу пропозицію на голосування, або ми обираємо тимчасову президію».

Мовляв, секретар міськради не може забезпечити роботу сесію.

Натомість, Юлія Вусенко повідомила, що ця вимога незаконна і вона не поставить на голосування цю пропозицію. «Будь ласка, оскаржуйте це в суді», – пояснила вона представникам «Укропу».

«Ставлю на голосування проект порядку денного, про який ми домовилися на погоджувальній раді. Побачимо, як дотримуються слова», – заявила Вусенко.

Однак, з першої спроби «за» проголосували 13 депутатів, з другої – 14, тоді як для прийняття рішення потрібно 22 голоси. Отож, у засідання на вимогу фракції Радикальної партії оголосили чергову перерву.

Після перерви позафракційний депутат Євгеній Ткачук заявив, що земельна комісія рекомендувала під час нинішньої сесії достроково припинити повноваження секретаря Луцької міськради.

«Мене дивує, що це йде від земельної комісії. Зазвичай такі питання розглядає комісія з питань законності», – іронізував голова регламентної комісії Микола Федік.

Зрештою, 23 голосами «за» міськрада затвердила порядок денний позачергової сесії міськради. Зокрема, першим стоїть питання про дострокове припинення секретаря Луцької міськради Юлії Вусенко, другим – звернення щодо підтримки торговельної блокади, третім – встановлення факту смерті міського голови Миколи Романюка.

Лідер фракції «Укроп» Ігор Поліщук на час розгляду зняття секретаря запропонував обрати головуючим депутата від «Батьківщини» Григорія Пустовіта. Керівник юридичного підрозділу мерії Олександр Рачков заявив, що не хоче трактувати закон.

Після дискусій цю пропозицію підтримали 22 депутати, тож далі головувати став Пустовіт. Він нагадав, що голосування відбувається у таємному режимі бюлетенями.

Представники фракції «Самопомочі» Тарас Шляхтич, БПП Артем Запотоцький, «Свободи» Микола Федік повідомили, що їхні фракції відмовилися брати участь у цьому процесі. Таку ж заяву зробив і позафракційний Микола Яручик. Фракція «Народного контролю» відсутня на сесії. Тому до лічильної комісії своїх депутатів делегували фракції «Укропу», «Батьківщини» та Радикальної партії Олега Ляшка, а також позафракційні депутати.

Тож міськрада обрала лічильну комісію у складі 5 осіб. Після цього Пустовіт доручив секретаріату розробити проект бюлетеня і оголосив перерву.

Працівники муніципалітету почали монтувати у холі перед сесійною залою кабінку для голосування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 06:23 :07