середа, 15 березня, 2017, 11:20 Львів
Родина з Львівщини вирішила навчати сина вдома

Хоумскулінг – альтернатива навчанню у школі. За цієї методики батьки чи репетитори вчать дітей вдома, проходячи з ними шкільну програму швидше і якісніше. Проте, деякі експерти кажуть, що є й мінуси такої інноваційної освіти.

Переваги і недоліки навчання вдома з’ясовували журналісти інформаційного проекту «Перші про головне. Львів» (щобудня о 21:15 на телеканалі ZIK).

Мати 9-річного Матвія розповідає, що до третього класу той ходив у звичайну школу. Однак, на початку наступного навчального року сім’я вирішила, що краще вчитиме малого вдома.

«Ми багато переїжджали. Син змінив три школи. Жодна йому не сподобалась», – каже мама хоумскулера Ольга Бартиш.

Вже 5 місяців Матвій є хоумскулером. Навчається малий за загальноосвітньою шкільною програмою. Він закріплений за одним із львівських навчальних закладів. Кожної чверті учень здає контрольні роботи. Проте замість вчителя нові теми йому пояснює мама.

Читайте також: У дрогобицьких школах можуть з’явитися вчителі-коучі для виховання успішних дітей

«Я даю йому завдання з кожного предмету, який  ми вивчаємо. Наше навчання виглядає так: для початку ми обираємо між математикою та українською мовою, потім маємо літературне читання і англійську. Іноземну мову стараємося вивчати кожен день», – розповідає Ольга Бартиш.

За три-чотири години вранці хоумскулер встигає пройти весь запланований матеріал. Тому вже по обіді у хлопця є вільний час. Матвій встигає і побавитися, і записати чергову серію власного кулінарного відео-блогу.

Мама сином задоволена. Каже, налагодила процес навчання так, що тепер син сам береться за книжки. Матвій також радий навчанню вдома. У нього підвищена чутливість до звуків, тож шум у школі часто заважав зосередитися.

«У школі мені було нецікаво. Я не мав друзів у Винниках. А вдома класно – уроки можна зробити до 12-ої години і не сидіти більше як от, наприклад, у школі – ще плюс три години», – ділиться Матвій Коломак.

Психологи кажуть: якщо батьки вирішать навчати свою дитину саме за таким методом, необхідно це попередньо детально обговорити із самим школярем.

«Школа – це місце, де дітей не тільки навчають формальних знань. Там вчаться ще й соціальної поведінки. Тому дуже важливо, щоб школяр перебував у середовищі однолітків», – говорить психолог Лариса Дідковська.
 

Тож соціальний досвід та спілкування з однолітками хоумскулери мають отримувати в іншому місці. Наприклад, Матвій відвідує природничий гурток та уроки музики й театру.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 16:35:15