середа, 15 березня, 2017, 13:32 Політика
Інформаційний колапс на Донбасі триває

Маємо три роки постійних обстрілів на Донбасі та щоденних інформаційних бомб від російських телеканалів. За цей час Україна відбудувала вежу на горі Карачун, що неподалік Слов’янська. Щоправда, сигнал із неї так і не сягає Донецька.

Про це йдеться у програмі військових журналістських розслідувань «Стежками війни» (щовівторка о 21:30) на телеканалі ZIK.

«Російським ЗМІ не потрібно подавати якісні новини. Вони працюють на підготовленому ґрунті. Це люди, які з радістю сприймають навіть сумнівні меседжі, якщо ті підкріплюють їхню в «доброго» Путіна. Тому ЗМІ РФ не особливо себе навантажують креативом правдоподібності матеріалів», – зазначив  координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук. 

Аби з’ясувати, чи можуть окуповані території отримувати сигнал з української телевежі на горі Карачун, журналісти проекту вирішили поїхати у Слов’янськ, на телевежу, яку у 2014 році підірвали бойовики. Минулого року її відбудували. Але, кажуть, що сигнал телевежі сягає лише на декілька десятків кілометрів. І, швидше за все, вежа не може транслювати українські телеканали на окуповані території.

До війни карачунська вежа надавала телевізійний сигнал для 2 мільйонів осіб. Відновити її планували на річницю підриву – в липні 2015 року, але роботи затягнулися аж до грудня 2016-го. 

«Під час боїв були перебиті троси відтяжок і почали тріскати болти на флансах. Розламавшись на 4 частини, вона впала», – розповів провідний інженер РТПС «Краматорськ» Сергій Ільєнко.

Попередня вежа сягала 220 метрів висоти. Нова має 180 м. Інженер пояснює: якщо б зводили вежу попередньої висоти, це додало б іще один рік роботи. Відтак сигнал із телевежі покриває Слов’янськ та північну частину Донецької області.

Натомість високопосадовці обіцяли, що Карачунська вежа напряму покриє окуповані території – аж до Донецька.  Але інженер С. Ільєнко каже, що до Донецька від вежі – більше 100 км і рельєф місцевості не дасть можливості донести туди сигнал.

Зазначимо, що відбудова телевежі коштувала державі майже 10 мільйонів гривень.

Міністр інформаційної політики Юрій Стець заявляв, що на окупованих територіях працює українське телебачення та радіо. Місцеві ж кажуть, що трансляції на окупованих територіях немає.  Міністр, своєю чергою, стверджує що сигнал є. Мовляв на окупованих територіях люди бачать телеканали «1+1», «5-ий». Урядовець також запевнив, що Донецьк повинен покривати сигнал з вежі у Волновасі.

Під час журналістського розслідування кореспонденти ZIKу так і не змогли упіймати сигнал українських каналів навіть на лінії розмежування. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 23:22:01