середа, 15 березня, 2017, 14:05 Політика
Хлопець розстріляв телевізор за російську пропаганду, – боєць

Українські бійці, які служать на передовій, не мають можливості дивитися українські телеканали, оскільки сигнал із веж самопроголошених «республік» сильніший, ніж український. У Донецьку стоїть телевізійна вежа висотою 360 метрів. У мирний час її сигнал домінував, а навколишні вежі були лише ретрансляторами телебачення.

Про це йдеться у програмі військових журналістських розслідувань «Стежками війни» (щовівторка о 20:30) на телеканалі ZIK.

«Був у нас такий хлопець, який розстріляв телевізор, тому що сєпари погано висловлювалися про Україну», – розповів сержант Мішко, позивний «Француз».

Бійці і місцеве населення не мають змоги отримувати інформацію від українських ЗМІ, оскільки сигнал дуже слабкий і не завжди його можна перехопити. Переважно така ситуація на усій лінії розмежування на Донбасі.

Голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський говорить про те, що вежа на Карачуні вартістю 10 мільйонів гривень мала лише локальне значення. Тому планують збудувати вежу в Покровську.

«Мова йде про 220-метрову телевежу. І тоді власне будем добивати до частини Донецька. І будемо покривати частину тимчасово неконтрольованої території, тобто і Горлівку додамо, і Єнакієво і багато інших населених пунктів», – прокоментував Павло Жебрівський.  Він додав, що наразі ми не досягаємо телевізійним сигналом навіть на всі контрольовані українською владою території.

У Донецьку стоїть телевізійна вежа висотою 360 метрів. В мирний час її сигнав домінував, а навколишні вежі були лише ретрансляторами телебачення.

«В інших високих вежах в  Луганській, Донецькій областях потреби  не було. Тобто вони тут в середньому по 80, по 70 метрів висоти. Це дуже серйозно зіграло в історії про інформаційну війну на користь терористів, які захопили наші об'єкти і поставили нас в дуже невигідні умови під час війни», – сказав  член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

Журналісти вирішили поїхати у Покровськ, де є дві вежі. Одна належить приватному каналу, інша – державна. Її висота – 80 метрів і транслює вона 32 цифрових канали, 5 аналогових і 4 радійних.

У Покровську планують збудувати вежу висотою в 250 метрів. Відстань до Донецька від міста – 80 кілометрів.

«Тільки встановивши великі вежі – 150-200 метрів, – ми зможемо ефективно мовити і покривати Донецьк, Луганськ і області. Я переконаний, що ми це зробимо за цей рік. Ми побудуємо вежу в Покровську, ми поставимо там потужні передавачі. Ми розженемо їх до такої потужності, щоб їх було чутно в Донецьку. Я налаштований це зробити. Я це зроблю», – зазначив  член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський. 

Читайте також: Інформаційний колапс на Донбасі триває.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 23:22:54