середа, 15 березня, 2017, 19:35 Регіони
Депутати сформували нову більшість у Луцькій міськраді та звільнили секретаря

У Луцькій міськраді – нова більшість, яку сформували «Укроп», «Батьківщина», Радикальна партія Олега Ляшка та втікачі із фракції БПП.

Нова «коаліція» під час позачергової сесії 15 березня проголосувала за дострокове припинення повноважень секретаря ради Юлії Вусенко, – повідомив власкор IA ZIK.

Дострокове припинення повноважень секретаря Луцької міськради засвідчило появу нової більшості на чолі з «Укропом». Лічильну комісію очолив представник фракції цієї політичної сили Борис Смаль. Луцька міськрада затвердила бюлетень, а лічильна комісія опечатала скриньку для голосування. Після цього депутати приступили до волевиявлення. Голосування тривало у таємному форматі: бюлетенями у закритій кабінці.

Ця процедура проходила впродовж години.

Після цього депутати повернулися до сесійної зали.

Голова лічильної комісії Борис Смаль озвучив, що виготовили 42 бюлетні. Участь у голосуванні взяли 24 депутати, тож невикористані 18 бюлетнів погасили.

Як засвідчили результати підрахунку, усі 24 депутати підтримали дострокове припинення повноважень секретаря Луцької міськради Юлії Вусенко.

Після цього надійшла пропозиція від голови фракції «Батьківщини» Андрія Козюри. Він запропонував затвердити протокол лічильної комісії та негайно опублікувати це рішення.

Натомість, Юлія Вусенко закликала Пустовіта діяти у правовому полі. На її думку, Пустовіт не має права підписувати рішення ради, оскільки не є посадової особою. Тож йому в такому разі може загрожувати кримінальна відповідальність.

Перший заступник міського голови Тарас Яковлев заявив, що робота виконавчих органів може опинитися під загрозою. «Це рішення – незаконне, і нагадує мені якесь ГКЧП», – заявив Яковлев.

Після тривалих дискусій Алла Надточій із «Самопомочі» попросила керівника юридичного відділу міськради надати висновок щодо нинішньої ситуації. Тож на вимогу голови фракції «Свободи» оголосили 20-хвилинну перерву у сесії.

Після перерви начальник юридичного підрозділу міськради Олександр Рачков підкреслив, що юридичний висновок не є тлумаченням закону. Він процитував норми регламенту та законодавства, але чітко не сказав, чи Пустовіт має право підписувати рішення ради.

Пустовіт поставив питання на голосування, однак Вусенко заявила, що це незаконно. Результати голосування засвідчили, що рада підтримала протокол лічильної комісії.

Зрештою, Луцька міськрада проголосувала за зняття Вусенко з посади секретаря представницького органу.

Надалі виникла дискусія, хто має головувати на сесії. Юлія Вусенко заявила, що має вести сесію. Натомість, Григорій Пустовіт заявив, що йому депутати доручили головувати на засіданні.

Тоді голова фракції «Укроп» Ігор Поліщук попросив перерву для того, аби секретаріат підготував рішення міськради про дострокове припинення повноважень секретаря міськради Юлії Вусенко, яке має підписати Пустовіт.

Після перерви Пустовіт заявив, що підписав рішення про відставку Вусенко, а документ оприлюднили на сайті міської ради.

Своєю чергою, Юлія Вусенко заявила, що Пустовіт підписував з порушенням чинного законодавства. «Я не маю морального права перед людьми, які обирали мене депутатом, залишатися в цьому залі і голосувати за рішення, які потім будуть визнані незаконними», – зазначила вона.

«Про час і місце продовження сесії буде повідомлено додатково», – повідомила Вусенко і покинула сесійну залу. Разом із нею вийшли значна частина депутатів. У сесійній залі залишилися представники фракцій «Укропу», «Батьківщини», Радикальної партії Олега Ляшка та низка деякі позафракційні депутати.

Вони переконані, що робота сесії триває і розглядають інші питання порядку денного.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 22:41:10