Новини » Політика 14 березня, 2017, 13:19
Якименко: Політиків з подвійним громадянством надто багато, закон має це врегулювати
Паспорт громадянина України. Фото: radiosvoboda.org
Паспорт громадянина України. Фото: radiosvoboda.org

Ідея про позбавлення українського громадянства тих осіб, які мають паспорти інших держав, є логічною з огляду на те, що Конституція України дозволяє мати лише одне громадянство.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив заступник генерального директора з аналітичної роботи – директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко, коментуючи відповідний законопроект, який був поданий до Верховної Ради Президентом України.

«По-друге, – додав він, – надто багато трапляється випадків із політиками, народними депутатами та іншими представниками влади, коли виявляється, що в них є громадянство інших країн. Тому, звичайно треба створити законодавчі умови для того, щоб Конституція в Україні виконувалася, і дійсно забезпечити механізм, за якого набуття людиною іншого громадянства було би підставою для припинення факту українського громадянства. Тобто потрібне законодавче врегулювання цього питання».

Читайте також:  Ідея позбавляти громадянства правильна, але «диявол» може сидіти в деталях, - Коліушко

Водночас експерт зазначив, що громадяни мають право обирати громадянство іншої крани. Це не забороняє їм жити на території України, але обмежує їх у певних політичних правах. «Зокрема, якщо вони вибирають інше громадянство, то живучи в Україні вони не можуть, наприклад, брати участі у виборах», – зазначив Юрій Якименко.

За його словами, таке обмеження не є насправді якоюсь новелою, адже це, в принципі, виконання вимог Конституції України.

Чи проголосує нинішня Верховна Рада за такий законопроект, буде залежати від того, яку позицію займе, насамперед, фракція БПП, вважає експерт.

«Якщо вдасться забезпечити підтримку президентської ініціативи цією фракцією, то я думаю, що враховуючи багато історій з подвійними громадянством і значний публічний резонанс від них, за це проголосує й інша фракція коаліції – «Народний фронт», а також і ті фракції або їх представники, які не входять до складу коаліції», – сказав він.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект про внесення змін до закону України про громадянство, який пропонує припиняти українське громадянство осіб, що мають громадянство іншої країни. ‎

«Законопроект стосується вирішення питання з подвійним громадянством. Цим ‎законом буде встановлено, що особа, яка добровільно отримала громадянство ‎іноземної держави, буде вважатися такою, що потрапляє під дію вимоги про ‎припинення українського громадянства», – заявив представник президента у Верховній Раді Артур Герасимов.‎

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 23:21 :56