вівторок, 14 березня, 2017, 16:16 Регіони
Волиньрада засудила дії силовиків проти учасників торговельної блокади

Волинська облрада висловила обурення діями силовиків, які затримали на Донбасі учасників торговельної блокади.

Це звернення депутати прийняли 14 березня під час позачергової сесії, – повідомив власкор IA ZIK.

Напередодні йшла мова, що рада спробує висловити недовіру голові ОДА Володимиру Гунчику. Однак це питання у порядку денного так і не з’явилося.

Голова Волинської облради Ігор Палиця зазначив, що сьогодні в Україні відзначають День добровольця. «Влада вчора специфічно вирішила «привітати» добровольців зі святом, застосувавши силу на редутах», – зазначив Палиця.

Голова фракції «Самопоміч» Михайло Імберовський розповів: «Мені не зрозуміла подія, коли влада виступила проти власних людей. Адже народ вимагає припинити неприпустиму торгівлю з окупантами. Замість посилення енергетичної незалежності, ми бачимо незрозумілі формули Роттердам+. Внаслідок цієї блокади стало очевидно, що деяким чиновникам вигідна торгівля на крові».

Із ним погоджується волонтер і депутат облради Костянтин Зінкевич. Він стверджує, що зараз люди на редутах теж виконують функції держави. «Вчора не було ніякого захоплення, не були революціонери, які від нудьги прийшли. Це була природна реакція здорового організму. І добре, що сьогодні обласна рада зібралася на позачергову сесію», – заявив він.

Представник фракції «Укроп» Олександр Зінчук підкреслив, що через застосування сили згуртувалося суспільство в Україні. Він також закликав підтримати звернення та прийняти закон про окуповані території. «Треба перекрити їм залізниці, перекрити світло. Нехай буде важче, але цю ракову пухлину треба вирізати. Хай собі живуть, як хочуть», – сказав Зінчук.

А депутат Анатолій Вітів вважає, що Україна ніколи не закінчить війну, торгуючи з ворогом. «Де голова адміністрації? Де фракція БПП?» – заявив Вітів, вказавши на відсутність у сесійній залі депутатів із пропрезидентської фракції.

Депутати облради надали можливість виступити і секретарю Луцької міськради Юлії Вусенко. Вона заявила, що сьогодні на сесії присутні голови всіх фракцій міськради.

«Прийняття закону про окуповані території – вже давно на часі. Але вчорашнім подіям також треба дати оцінку і покарати винних. Всі голови фракцій Луцької міськради повідомили про готовність підтримати це звернення облради», – заявила вона.

Активіст «Самооборони Волині» Олександр Ніколайчук заявив, що для присутніх у сесійній залі ветеранів АТО полум’яні промови не потрібні. Винних покарати мусово. «Ми залишаємо за собою право на пряме народовладдя і їхати до Києва. Закон про окуповані території – потрібен», – сказав Ніколайчук.

А ветерана батальйону «Донбас» Богдана Пташника зустріли оплесками. «Прикро, що наше перше свято ознаменувалися такими подіями. Говорили багато і правильно. Але наших хлопців побили, забрали у відділок. У них забрали майно. А потім з’ясувалося, що наші хлопці проходять як свідки, а не підозрювані. Владі наші вчорашні протести байдужі. Виявляється, Донбас нас донині кормить», – сказав він.

Зрештою, облрада ухвалила звернення до керівництва держави та правоохоронних органів. Волиньрада висловила підтримку торговельній блокаді та прийняття закону про окуповані території. Водночас, депутати вимагають звільнити всіх затриманих учасників блокади.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 16:57:39