вівторок, 14 березня, 2017, 16:56 Регіони
На Рівненщині через суд державі повернули партію бурштину, вартістю 3,7 млн грн
На Рівненщині державі повернули партію бурштину, вартістю 3,7 млн грн
На Рівненщині державі повернули партію бурштину, вартістю 3,7 млн грн

Прокуратурою Рівненської області забезпечено участь у судовому розгляді обвинувального акта із укладеною угодою про визнання винуватості стосовно жителя області, який вчинив злочини, передбачені ст.198, ч.2 ст.28, ч.2 ст.240 КК України (придбання та збут каміння бурштину, завідомо здобутого злочинним шляхом, незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення).

Про це власкору IA ZIK повідомили в прес-службі прокуратури Рівненщини.

Досудовим та судовим слідством доведено, що чоловік займався незаконним видобуванням бурштину та його скупівлею для подальшого збуту. Під час санкціонованого обшуку його автомобіля у місті Рівному правоохоронці виявили та вилучили найбільшу партію бурштину-сирцю, що коли-небудь вилучалася, а саме – 2 556 кг, вартість якого згідно з висновком гемологічної експертизи становить майже 3,7 млн грн.

Згідно з вироком Рівненського міського суду винну особу притягнуто до кримінальної відповідальності та прийнято рішення про повернення вилученого бурштину в дохід держави.

У подальшому прокуратура з’ясувала, що судове рішення, яке набрало законної сили у травні 2016 року, виконано лише засудженим у частині призначеного покарання, а передачу речових доказів (бурштину) в дохід держави відповідними компетентними органами в установленому порядку не забезпечено.

У зв’язку з цим прокуратура Рівненської області самостійно звернулася до відповідної державної установи міста Києва, у сховищі якої зберігався вилучений із незаконного обігу бурштин, із листом про необхідність невідкладного виконання вироку суду, долучивши необхідні офіційні документи.

Як результат – уповноваженою комісією цієї державної установи бурштин загальною вагою понад 2,5 тонни та вартістю 3,7 млн грн фактично передано у дохід держави та зараховано до Державного фонду дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння України.

На Рівненщині державі повернули партію бурштину, вартістю 3,7 млн грн
На Рівненщині державі повернули партію бурштину, вартістю 3,7 млн грн
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 16:59:12