вівторок, 14 березня, 2017, 16:43 Політика
Лише авторитарний лідер зможе врятувати країну від олігархів, – Гриценко

Не потрібно сліпо виконувати усі вимоги, які нам диктує консолідований Захід. Ще в часи, коли в Києві розстрілювали Небесну сотню, та під час анексії Криму, західні політики пропонували не вдаватись до радикальних дій та чекати, поки усе вирішиться дипломатичним шляхом. Наші іноземні партнери самі не працюють у тих процедурах, які пропонують нам. Тож зараз Україну може врятувати лише авторитарний лідер, який щиро бажатиме боротись із корупцією.

Таку думку під час інтелектуально-політичного шоу «Гра У Класику» з Сергієм Рахманіним» (щопонеділка о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив політик Анатолій Гриценко.

Вирішення проблем, які нам підказують іноземні партнери, не завжди правильні, тож не слід сліпо йти на усі їхні вимоги.  

«Я не бачу у нинішній Європі жодного лідера світового калібру. Найближчий лідер, у моєму розумінні, це Даля Ґрибаускайте. Однак вплив Литви, зрозуміло, обмежений. Всі інші або популізм, або мають дуже обережну позицію», – вважає Гриценко.

Навіть під час Майдану, коли у Києві розстрілювали мітингувальників, увесь консолідований Захід радив нам не провокувати ситуацію та дочекатися завершення терміну президентства Януковича.

«Це було провально, тож народ вирішив усе по-іншому. Так, зараз у державі наклалися війна з корупцією. Однак наші іноземні партнери самі не працюють у тих процедурах, які пропонують нам», – наголосив політик.

Тож українцям слід шукати свій шлях, опираючись на базові цінності, зокрема. доступного для всіх суду та захищеного права власності. Україні ж нав‘язували і НАБУ, і САП, і багато інших антикорупційних інстанцій. Та ми б могли легко обійтись і без цього, якби на чолі держави була людина, яка чесно хоче боротися із корупцією.

«Якщо цього бажання немає, жодна із цих інстанцій працювати не буде», – зазначив Гриценко.

До того ж, треба розуміти, що із такої кризи, яку зараз маємо практично у всіх галузях, ніхто і ніколи не виходив шляхом класичної демократії.

«Завжди був твердий елемент рішучих дій авторитаризму. І тут важливо не плутати його із диктатурою. Авторитаризм задає стандарт моралі власним прикладом та диктує правила, яких дотримуються нагорі і сприймають внизу. Саме тоді піднімається економічна основа для демократії і лише після цього запрацьовують усі механізми», – переконує Гриценко.

Тож лише просвітницький авторитаризм зможе змінити цю ситуацію.

«Нам потрібні рішучі дії, адже в іншому випадку отримаємо тотальну деструкцію. Люди просто втечуть звідси і залишаться лише пенсіонери та люмпен», – резюмував політик.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 05:42:33