Новини » Політика 13 березня, 2017, 17:15
«Золота акція» «Самопомочі» в міськраді Дніпра принесла максимальні бонуси
Фото: rbc.ua
Фото: rbc.ua

Бюджетна децентралізація надала фінансово-політичним групам в Україні нові можливості отримання надзвичайних економічних дивідендів при досить невеликих вкладеннях. Приклад такого кейса – фракція партії «Самопоміч» в Дніпровській міській раді, яка з мінімальної кількості депутатських мандатів «вичавлює» максимальну кількість бонусів.

Про це пише РБК-Україна в матеріалі «Бюджетна децентралізація по-дніпровськи: якими можливостями користуються політичні групи».

Видання зазначає, що криза підвищила інтерес фінансово-політичних угруповань до бюджетних грошей, а децентралізація частково змістила фокус з центру на периферію.

«У результаті змін в законодавстві, місцеві бюджети в 2015 році зросли на 26 мільярдів гривень в порівнянні з 2014-м. Ще на 21 мільярд – тільки за перше півріччя 2016-го. У Дніпрі бюджет виріс в 2016 році до 8,4 мільярда гривень у порівнянні з 5,3 мільярда роком раніше. На тлі економічного спаду цей ресурс привернув не тільки визнаних метрів бізнесу в політику, але і «нових облич», що прийшли в місцеву владу на постреволюційній хвилі», – йдеться в статті.

Автор звертає увагу, що минулі вибори мера Дніпра багато хто вважає політичним тріумфом Бориса Філатова, однак це лише видима частина великої історії. «Філатов за результатами виборів отримав вкрай строкату і неоднорідну міську рада, де у маленькій фракції «Самопомочі» виявилася вирішальна роль в питанні формування більшості. Тому реальними тріумфаторами місцевих виборів в Дніпрі став зовсім не Філатов, який отримав в управління проблемне і напівзруйновану міське господарство, а непримітна в Дніпрі родина Мішалових.

Після того, як секретарем міськради Дніпра став лідер місцевої «Самопомочі» В’ячеслав Мішалов, будівельні компанії його батька – Дмитра Мішалова – почали освоювати сотні мільйонів гривень з міського бюджету», – повідомляє РБК-Україна.

Напередодні місцевих виборів Мішаловим пощастило зробити вдале вкладення в політичну партію «Самопоміч», яку В’ячеслав Мішалов почав представляти в Дніпрі з літа 2015 року.

«Провівши на виборах до міської ради групу з п’яти депутатів, Мішалов примудрився виторгувати собі крісло секретаря міської ради, а своєму соратнику – Артему Хмельнікову, який очолював виборчий список «Самопомочі», – позицію глави бюджетної комісії. Ставка В’ячеслава Мішалова на бренд «Самопомочі» виявилася вдалою.

Як повідомляють «Наші гроші» з посиланням на дані «Вісника державних закупівель», з березня по жовтень 2016 року фірма Дмитра Мішалова «Майстер-Буд» отримала підрядів на суму 466,08 млн грн. У великому меню міських проектів, до яких компанія Дмитра Мішалова отримала доступ відразу після призначення В’ячеслава Мішалова секретарем міськради, – ремонти доріг, реконструкція набережної Дніпра, медустанов і таких складних інженерних об’єктів, як дніпровські мости», – йдеться в статті.

У листопаді 2016 року року, згідно з інформацією «Наших грошей», Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради за результатами тендеру замовив ТОВ «Майстер-Завод Профі» капітальний ремонт автодорожнього моста №2 через Дніпро за 177, 79 млн грн. Таким чином, за даними видання, з міського бюджету Дніпра на рахунки компаній Мішалова менш ніж за рік перекочувала сума понад півмільярда гривень. Видання відзначає також, що для лідера партії «Самопоміч» Андрія Садового ситуація в Дніпрі може стати неприємним сюрпризом і приводом для численних питань.

«Лідер партії «Самопоміч» Андрій Садовий останнім часом міцно увійшов в образ одного з головних критиків влади. Та з огляду на вкрай небезпечну ситуацію навколо своїх соратників в Дніпрі, схоже, сам незабаром також зіштовхнеться з серйозними викликами», – резюмує РБК-Україна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 05:21 :26