Новини » Політика 13 березня, 2017, 14:39
Соцмережі про ідею Садового: Евакуація українців – це нова операція «Вісла» і втрата Донбасу
Андрій Садовий. Фото: УНІАН
Андрій Садовий. Фото: УНІАН

Міський голова Львова тривалий час демонстративно дистанціювався від загальноукраїнської діяльності та творив зі себе образ ідеального мера. Зараз, у наслідок недалекоглядних, а подекуди і відверто злочинних, рішень, цей імідж критично підупав. Стало зрозуміло, що порятунок Львова від гір сміття багато в чому залежить від волі центральної влади, а Андрій Іванович не має наміру йти до можновладців з поклоном, несучи в дар їм виплеканий на опозиційному популізмі рейтинг «Самопомочі». Тому він вирішив залишити, вже не такий затишний кабінет у Ратуші, та подався до столиці. Тут, вкотре, замість конструктивного діалогу щодо проблем, вирішив підняти ставки. Його ідея евакуації українців Донбасу, заблокованого його ж ті тушками, стоїть на межі з відвертою пропозицією здачі території ворогу. Або, як вже встигли охарактеризувати її, другою операцією «Вісла».

Про ініціативу евакуації українців з тимчасово окупованого Донбасу Андрій Садовий заявив у неділю, 12 березня, на ХІ-му з’їзді «Самопомочі» у Києві, інформує ZAXID.NET.

Його ідея зводиться до того, що Україна повинна організувати евакуацію з окупованих територій Донбасу тих, хто не бажає жити під владою терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР».

«Правда така, що Україна повинна зробити все можливе, щоб організувати евакуацію з окупованих територій всіх, хто не бажає жити під окупацією, і організувати евакуйованим гідні умови життя. І тоді у нас не буде докорів сумління від того, що блокадою ми створюємо незручності нашим людям по той бік лінії фронту»,заявив Андрій Садовий.

Така пропозиція від одного з ключових організаторів блокади Донбасу відразу викликала неоднозначну реакцію. Багато хто порівнює її з горезвісною операцією «Вісла», коли переселення поляків та українців стало трагедією для мільйонів сімей і, що головне, остаточно і безповоротно призвело до втрати частини території України.

Подаємо допис журналіста Дмитра Вовнянка, який набув у Фейсбук чималого розголосу:

«Садовий пропонує провести нову операцію «Вісла» і відмовитися від українських територій.

Знаєте, навіщо була проведена депортація поляків з заходу України і українців зі сход Польщі у 40-х? Бо так сталося, що на території України жило чимало поляків, а на території Польщі – українців. І доки було так – постійні польсько-українські сутички були запрограмовані. Бо для народженого в Тернополі генерала Бур-Коморовського Тернопіль був Польщею. А для українця з Перемишля, той був Україною.

Аж от переселили – і проблем більше не виникає. Бо не буде Польща Польщею, якщо там не живуть поляки. І Україна не буде Україною, якщо там не живуть українці.

Пан Садовий пропонує евакуювати з окупованих теренів всіх, хто вважає себе українцями.

Я мовчу про те скільки коштуватиме вивезти більше мільйона людей з територій зайнятих ворогом, скільки коштуватиме їх прийняти, нагодувати, перевезти, розселити, забезпечити житлом замість втраченого, працевлаштувати, багатьох переучити, забезпечити освітою та медичною допомогою...

Звісно, пан Садовий, нездатний за 10 років вирішити у Львові проблему сміття, такими категоріями не мислить.

Я маю питання – чи може бути певна територія Україною, якщо на ній не живуть українці? Якщо на окупованих теренах не буде українців – за що нам тоді воювати? Чий добробут, житло і право на існування захищати? Людей які вважають себе ким завгодно але не українцями?

Тобто – нам доведеться або визнати себе стороною-агресором, або відмовитися від Донецька і Луганська назавжди? А що буде далі? Нам так само вивести своїх громадян з Криму – і відмовитися від нього? А як скоро нам доведеться вивозити своїх громадян з Закарпаття, де сильнішає вплив Угорщини? А де гарантія, що невдовзі не доведеться «евакуювати» українців з Харкова або Запоріжжя?

Садовий пропонує не евакуацію, він пропонує нову операцію «Вісла». Тільки якщо ту проводив окупант-більшовик, нині проводити нову «Віслу» Садовий пропонує самим українцям».

Чи хоче Андрій Садовий віддати Донбас Росії, а чи гучною заявою просто відвернути увагу від сміттєвого колапсу Львові?

Тут слід нагадати, що ідея програної війни, евакуації населення та, як наслідок, здачі території ворогу не є новою для Андрія Садового. Про це він заявляв ще у 2014 році, про це, очевидно, спілкувався і зі своїм «любим другом», а заодно і ключовим фінансистом Путіна Михайлом Фрідманом на «Альфа-джаз» фестивалях, про це говорить і зараз. Факт в черговий раз насторожує, особливо в контексті даних про проросійську за ангажованість Садового, яка все частіше з’являється у інформаційному просторі України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 05:27 :39