понеділок, 13 березня, 2017, 10:16 Регіони
Луцька влада наполягає на збільшенні вартості проїзду в маршрутках до 4 грн
Маршрутки в Луцьку. Фото: lutsk.rayon.in.ua
Маршрутки в Луцьку. Фото: lutsk.rayon.in.ua

Луцька влада має намір таки підвищити вартість проїзду у маршрутних таксі із трьох до чотирьох гривень.

Про це йшлося під час громадських слухань, – повідомили IA ZIK у відділі інформаційної роботи муніципалітету.

Секретар Луцької міськради Юлія Вусенко зазначила, що в місті вперше проводяться громадські обговорення, ініціаторами яких є самі ж лучани. «Питання перегляду вартості проїзду у маршрутних таксі міста є одним із найбільш резонансних на сьогодні. Петиція з вимогою провести громадські слухання на сайті міської ради набрала 568 підписів. Сьогодні у залі зареєстовані понад 200 учасників, які будуть приймати рішення», – наголосила вона.

Директор департаменту економічної політики мерії Олександр Озінович повідомив, що луцькі перевізники уже неодноразово зверталися до міської влади з проханням переглянути існуючі тарифи на перевезення пасажирів у маршрутних таксі. Він додав, що протягом січня-лютого 2017 року управлінням транспорту та зв’язку міської ради із залученням студентської молоді та працівників департаменту муніципальної поліції було проведено моніторинг пасажиропотоку на різних маршрутах. На основі отриманих даних середня розрахункова вартість проїзду у звичайному режимі руху коливається від 2,28 грн до 4, 88 грн. Тобто, економічно обгрунтованим є тариф у 4 гривні та 1 гривня для дітей від 6 до 14 років.

Його думку поділяє й заступник міського голови Сергій Григоренко. Він акцентував на тому, що у Луцьку, незважаючи на певні недоліки, досить непогано побудована транспортна система. Але вартість проїзду, враховуючи усі її складові, повинна становити 4 гривні. Сергій Григоренко навів приклади інших міст, зокрема Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Житомира, Ужгорода, які також рухаються у напрямку збільшення вартості проїзду до 4 гривень.

Свої думки з цього приводу висловили перевізники, які наполягають на негайному збільшенні ціни на проїзд, Натомість, депутати міської ради, громадські активісти та жителі Луцька вимагали чітких аргументів.

Під час обговорень та палких дискусій було озвучено ряд пропозицій щодо вирішення ситуації. Серед них – проведення повного пасажирообліку на усіх маршрутах, забезпечення проведення відкритого конкурсу на визначення перевізників із залученням широкого кола громадськості, запровадження електронного квитка у маршрутних таксі та чимало інших. Та жодна із них не набрала достатньої кількості голосів. Усі вони були взяті до відома.

Нагадаємо, минулого тижня виконавчий комітет Луцької міськради не зміг підвищити тарифи на проїзд у маршрутках до 4 гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 16:49:16