Новини » Львів 10 березня, 2017, 11:44
У Миколаєві та в 13 селах району вода в криницях найбільше забруднена нітратами

Протягом 2014-2016 років Миколаївським міськміжрайонним відділом ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводилися дослідження визначення вмісту нітратів у воді із криниць громадського та індивідуального користування, яка споживається дітьми віком до 3 років.

Про це повідомили у Миколаївській РДА.

За цей період досліджено 487 проб води із криниць 41 населеного пункту Миколаївського району. Перевищення гігієнічного нормативу виявлені у 152 пробах, що становить 32,5%.

Найбільш забруднена вода нітратами в наступних населених пунктах: м. Миколаїв – 88,2% (від числа досліджених проб), сс. Колодруби 70%, Крупсько 68,7%, Гонятичі 63,3%, В. Горожанна 60,%, Верин 52,6 %, Болоня 50%, Вербіж 50 %, Розвадів 50%,  Пісочна 36,4%, Демня 33,3%, Гірське 33,3% та с. Горішнє 28,6% тощо.

У населених пунктах північно-східної частини району (сс. Тростянець, Суха Долина, Красів, Бродки, Луб’яни та інші) перевищення вмісту нітратів у криничній воді практично не реєструвалися.

Як зазначають у районній санепідемстанції, споживання забрудненої нітратами води може бути причиною виникнення у дітей захворювання водно-нітратною метгемоглобінемією (найчастіше – при приготуванні дитячого харчування на воді, вміст нітратів у якій перевищує гігієнічні нормативи).

Це захворювання обумовлене токсичною дією нітратів, і полягає у кисневому голодуванні тканин, що розвивається внаслідок порушення транспортування кисню кров’ю, а також у пригніченні активності ферментних систем, які беруть участь у процесах тканинного дихання. Нітратна інтоксикація пов’язана з утворенням високого рівня метгемоглобіну в крові, розвитком ціанозу.

Причинами завищеної концентрації нітратів у воді індивідуальних колодязів є недотримання вимог санітарного законодавства при їх облаштуванні та утриманні. У весняний період можливе забруднення криничної води паводковими і ґрунтовими водами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 10:31 :40