п'ятниця, 10 березня, 2017, 14:32 Економіка
Система українських тарифів та субсидіювання – це економічна диверсія, – економіст

На українське населення поклали завищені тарифи, майже половину суми від яких складають податки. Така система «вбиває» добропорядного платника та робить людей утриманцями держави.

Таку думку висловила кандидат економічних наук Василь Магас під час політичного ток-шоу «Прямим текстом» (щочетверга о 22:00) на телеканалі ZIK.

«Згідно із останніми статистичними підрахунками, тільки 53% киян у січні 2017 року змогли оплатити послуги газопостачання. За тепло і гарячу воду оплата складала близько 63% від усіх столичних користувачів. Натомість у регіонах, де рівень доходів значно нижчий, ситуація із оплатою «комуналки» набагато гірша. Відтак, можна констатувати, що такі тарифи «вбивають» добросовісного платника, через що відбувається фінансове розбалансування в суспільстві», – коментує Василь Магас.

Експерт додає, що на людей поклали завищені тарифи, майже половину суми від яких складають податки. Поряд з цим, більшу частину населення зробили утриманцями, які були змушені оформляти субсидію.

«Я особисто оцінюю нинішню ситуацію у сфері тарифів та субсидіювання однозначно як економічну диверсію. Постійно підвищуючи тарифи, у населення забирають можливість справно платити за комунальні послуги. До того ж, підштовхуючи людей до оформлення субсидії, влада стимулює таким чином більше споживання газу», – пояснює економіст.

Експерт також зауважив, що держава не дозволяє комунальним постачальникам теплової енергії переходити на альтернативні види опалення. Це роблять для того, щоб списати більше газу, гроші за який потрапляють до кишень кількох олігархів у країні.

«У такій складній ситуації, що сьогодні виникла в країні, зовсім не сплачувати комунальні послуги також неприпустимо, тому для споживачів має бути встановлена справедлива та реальна ціна. До того ж, вартість будь-якого ресурсу і для населення, і для промисловості повинна бути приблизно однаковою», – підсумував кандидат економічних наук Василь Магас.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 16:32:01