На добре здоров’я. Скоро взуємо балетки, та чи це безпечно?
Ольга Фарафонова
журналіст IA ZIK

Кілька років тому у гардеробі кожної української модниці оселилися практичні балетки. Тоді всі зітхнули з полегшенням: нарешті можна не ходити на високих підборах і залишатися стильною. Та зручність від взуття на плоскій підошві дуже оманлива: вона може обернутися великими проблемами зі здоров’ям.

На перший погляд, балетки здаються дуже легкими і комфортними. В них можна пробігати весь день, та й пасує таке взуття практично під будь-який одяг. Здавалося б, суцільні переваги.

То в чому ж тоді криється небезпека? Плоска підошва балеток не має супінатора і не забезпечує необхідну підтримку склепінню стопи, що може призвести до плоскостопості, розтягування зв’язок і сухожиль, появи болів в стопах, колінах, стегнах і спині. Якщо через любов до балеток опуститься склепіння стопи, може виникнути фасциїт. Це захворювання викликає болючі, пекучі відчуття у нижній частині стопи, через що стає важко і некомфортно ходити.

Тобто, взуття на плоскій підошві не менш шкідливе, ніж туфлі на 12-сантиметровій «шпильці». Якщо у балетках ходити щодня, це призведе до плоскостопості. А якщо є плоскостопість – у 90% випадках може розвинутися ще й шпора на п’ятах.

Крім того, часте носіння балеток спричиняє появу мозолів, деформацію пальців і суглобів, та й кожен камінчик у такому «зручному» взутті відчувається набагато сильніше. Також лікарі застерігають: людям, які мають надмірну вагу, балетки взагалі протипоказані.

Звичайно, зовсім відмовлятися від взуття без підборів не варто. Слід лише обмежити його носіння. Наприклад, балетки не варто взувати більше, ніж на три-чотири години на день. В ідеалі взуття повинно бути на підборах, висотою 2-4,5 см, і мати супінатор.

Крім того, слід звернути увагу і на літні в’єтнамки та зимові уггі, адже це взуття також на плоскій підошві і є не менш небезпечним, ніж балетки. Завжди слід пам’ятати: краса хоч і вимагає жертв, та не таких, які можуть обернутися проблемами зі здоров’ям.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 01:20 :40