Новини » Політика 10 березня, 2017, 17:45
Міжнародний суд ООН може застосувати тимчасові заходи проти РФ наприкінці квітня, – юрист

На слуханні Міжнародний суд ООН, протягом останніх чотирьох днів, розглядав україно-російський конфлікт. Ймовірно, вердикт стосовно застосування конкретних заходів проти агресора ми почуємо вже наприкінці квітня.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) сказав кандидат юридичних наук Олександр Євсєєв.

«Протягом чотирьох днів у Міжнародному суді ООН, з 6 до 9 березня, відбувся розгляд нашого з Росією конфлікту. Фактично увесь цей час мова йшла довкола застосування тимчасових заходів. Після їх ухвалення, заборони потрібно дотримуватись доти, поки суд не прийме фінальне рішення. Але його пошук і ухвалення може затягтись на кілька років», – говорить експерт О. Євсєєв.

У своєму позові Україна, окрім миру, вимагає від Росії припинити дискримінацію кримськотатарського населення. Також агресор має перестати постачати зброю у ДНР і ЛНР.

«Ми звернулись у Міжнародний суд ООН, бо хочемо аби агресор зупинив расову дискримінацію, яку сам породжує. Крім того, Росія має перестати сприяти війні на сході України. Для нас дуже важливо, щоб Міжнародний суд ООН наклав на Росію тимчасові заходи. Якщо він цього не зробить, то наші шанси виграти проти агресора – мізерні», – пояснює фахівець.

Найімовірніше суд зобов’яже обидві сторони конфлікту утримуватись від будь-яких воєнних дій, припускає Олександр Євсєєв та додає, що Міжнародний суд ООН, ймовірно, вже наприкінці квітня оголосить своє рішення.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 07:30 :38