п'ятниця, 10 березня, 2017, 14:38 Регіони
Івано-Франківська облрада підтримала блокування торгівлі з ОРДЛО
Блокада ОРДЛО. Бахмутський редут. Фото: Єлизавета Гончарова/tyzhden.ua
Блокада ОРДЛО. Бахмутський редут. Фото: Єлизавета Гончарова/tyzhden.ua

Депутати обласної ради підтримали блокування торгівлі з тимчасово окупованими територіями та вжиття негайних заходів для зміцнення енергетичної безпеки України.

Відповідне звернення обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України було прийняте на першому пленарному засіданні тринадцятої сесії, – передає прес-служба Івано-Франківської облради.

«Ситуація щодо зони неоголошених воєнних дій, які діюча влада називає Антитерористичною операцією, наслідків анексії Автономної Республіки Крим, окупації території на сході України, стала наслідком відсутності чіткої політики держави. Зокрема, в той час, коли щодня продовжується обстріл українських позицій та населених пунктів вздовж фронту бойових дій, стали можливими торгівля з окупантом, яка здешевлює окупацію країні-окупанту; фінансування підприємств на окупованій території, які працюють виключно з дозволу окупаційної влади, невизнання відповідальності Росії за розпочату війну проти мирної України, – йдеться у зверненні. – Нинішня ситуація вимагає негайного втручання та рішучих, ефективних дій влади. Ми наполягаємо: органи державної влади зобов’язані докласти зусиль, аби якомога швидше припинити торговельно-економічні відносини з ворогом. Українці-сильний народ і заслуговують на сильну владу, яка спроможна їх захистити».

Документом також визначені вимоги до керівництва держави визнати факт окупації східних територій України з  боку Російської Федерації, припинити будь-який товарообмін, розробити, затвердити та реалізувати програму розвитку шахт та видобувних промислів вугілля на підконтрольній території, утворити Тимчасову слідчу комісію ВРУ з питань розслідування умов законності ведення торгівлі з тимчасово окупованою територією, розробити державну програму впровадження альтернативних видів електроенергії, вжити вичерпних заходів щодо диверсифікації джерел постачання вугілля в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 06:25 :36