Новини » Світ

Арбітражний суд в Гаазі виніс проміжне рішення за позовом Коломойського до Росії

Фото: bppartners.com.ua

Анексувавши Крим, Росія повинна нести зобов’язання щодо захисту українських інвесторів згідно з двосторонньою російсько-українською угодою про захист інвестицій.

Таке рішення ухвалили арбітри Міжнародного арбітражного суду в Гаазі, пише Люк Ерік Пітерсон у виданні Investment Arbitration Reporter, передає Європейська правда.

Раніше суд повідомив, що ухвалив проміжне рішення (interim award) щодо деяких питань юрисдикції та допустимості за позовами Приватбанку та його колишнього власника Ігоря Коломойського проти Росії у зв’язку з анексією Криму.

«24 лютого 2017 року, після проведення обговорень, склад арбітражу одноголосно ухвалив проміжне рішення (interim award), що стосується деяких питань юрисдикції та допустимості», – йшлося в публікації арбітражу від 9 березня 2017 року.

Водночас будь-якої додаткової інформації про це рішення немає.

Суд нагадує, що арбітражний розгляд за позовом Коломойського і ТОВ «Аеропорт «Бельбек» проти РФ було розпочато 13 січня 2015 року на основі регламенту UNCITRAL та угоди між урядами РФ і України від 27 листопада 1998 року про захист інвестицій.

Позивачі заявили, що РФ порушила свої зобов’язання, що випливають із зазначеного договору, вживаючи заходи, які позбавили позивачів прав власності, договірних та інших прав з експлуатації пасажирського терміналу для комерційних перельотів аеропорту «Бельбек» у Криму.

Коломойський заявляв про наявність у нього до 2020 року контракту на управління пасажирським терміналом аеропорту «Бельбек» у Севастополі, «націоналізованим» Росією після анексії Криму.

Він зажадав від РФ компенсації втрат у вигляді можливого доходу від терміналу. Йдеться про суму $15 млн.

Згодом,13 квітня 2015 року, подібний арбітражний розгляд проти РФ ініціювали Приватбанк і ТОВ «Фінансова компанія «Фінілон», оскільки анексія Росією Криму не дозволила позивачам продовжити свій банківський бізнес у Криму.

Гаазький арбітраж також розглядає ще низку подібних позовів від компаній, пов’язаних із колишніми акціонерами Приватбанку. Зокрема «Укрнафта» і ТОВ «Стабіл», позиваються через втрачений у Криму нафтовий бізнес. Усі ці справи також дійшли до етапу слухань про юрисдикцію, проте рішень ще не ухвалювали.

Голова правління націоналізованого наприкінці 2016 року Приватбанку Олександр Шлапак в інтерв’ю ЕП повідомив, що після націоналізації фінустанова продовжила співпрацю з адвокатами.

«Сьогодні ми розділили кейс, нас цікавить тільки наш портфель, окремо від сукупних втрат бізнесу колишніх акціонерів», – уточнив він.

За словами Шлапака, кримські актив банку – близько 14 млрд гривень – конфіскувала місцева влада. Нині ресурсу, щоб віддати кошти кримським вкладникам, враховуючи негативний капітал банку, немає. Джерелом, як зазначив Шлапак, може бути лише додаткова капіталізація банку державою.Loading...