четвер, 9 березня, 2017, 16:41 Київ
У Києві замість гуртожитка коледжу зводять багатоквартирні житлові будинки
Скріншот з відео
Скріншот з відео

На перший погляд затишний столичний ЖК «Шевченківський квартал» став головним болем для мешканців прилеглих будинків. Люди протестують проти нових сусідів. Мовляв, із початком будівництва стіни їхніх домівок вкрились тріщинами. До того ж, досі тривають суди щодо законності цього об‘єкта.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань  «ЖитлоБлуд» (щосереди о 21:30 на телеканалі ZIK).

Житловий комплекс «Шевченківський квартал» розташований у затишній зоні Шевченківського району, має зручну транспортну розв‘язку, адже поруч аж три станції метро.

Та з‘ясувалось, що мешканці прилеглих будинків категорично проти нових сусідів. Ще із початком зведення новобудови у 2014 році люди навіть виходили на мітинги проти цієї забудови.

«Тут є схил, відповідно, можуть відбуватися зсуви. Тільки-но почали рити котлован, у будинку, що розташований поруч, з’явилися тріщини», – розповідає місцева активістка Тетяна Чернишенко.

Та й колишній заступник головного архітектора Києва Віктор Глеба переконаний: підземні води, які раніше по корінню дерев вбиралися у ґрунт, можуть просто накопичуватись і стікати в підвали сусідніх будинків.

«Потрібно було спочатку робити дренажну систему, підпірну стінку, виводити стічні води і тільки тоді зводити житловий будинок. А цього не зроблено», – пояснює Глеба.

З‘ясувалося, що, згідно документів, на цій земельній ділянці мав бути не житловий комплекс, а гуртожиток для студентів Київського індустріального коледжу та адміністративно-навчальні і господарські будівлі. Менеджери ж «Шевченківського кварталу» не заперечують, що земля належала коледжу. Мовляв, все чесно: навчальна установа надає їм ділянку, а ті у відповідь – частину квартир. Та Віктор Глеба наголошує: це незаконно.

«Чітко прописано, що землю виділяли не на комерційних засадах, а коледжу для будівництва гуртожитку. До того ж, це мала бути чотириповерхова будівля, а ЖК має аж двадцять два. Під прикриттям благого діла – житла для студентів – вирішується чиєсь комерційне питання», – обурюється Глеба.

Та активісти, які виступають проти зведення «Шевченківського кварталу», розповідають: після їхнього звернення у Міносвіти з‘ясувалось, що тодішня директорка Університету архітектури та будівництва – а саме йому підпорядковується індустріальний коледж – не мала права підписувати договір. Тож ДАБІ здійснила перевірку цього будівельного об‘єкту. Виявили низку порушень, зокрема, заниження рівня складності будівництва та непроведення фахової експертизи території із складними інженерно-геологічними умовами. А оскільки це все загрожувало безпеці мешканців, у липні 2014 року ДАБІ скасувала декларацію про початок робіт, а сам ЖК визнала самочинним будівництвом.

Однак ухвалою Київського апеляційного суду це рішення було скасовано. Суди тривають і досі, тож зараз говорити про законність будівництва досить важко. Наразі ж протистояння між мешканцями прилеглих будинків, ДАБІ та «Шевченківським кварталом» тривають. Тож майбутнє інвесторів цього ЖК залежить від чергового вироку суду.

Юристи зазначають: якщо Феміда таки визнає це будівництво незаконним, то інвестори зможуть розраховувати лише на отримання компенсації.

«Це вже буде предметом іншого судового розгляду про стягнення нанесених їм збитків», – розповіла юрист Ганна Андуцька. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 03:30:32