Новини » Світ

Суд ООН починає розгляд тимчасових заходів у справі України проти Росії

Палац миру - офіційна резиденція Міжнародного суду ООН і Постійної палати третейського суду в Гаазі. Фото: Сомер Ірина/УНІАН

Після завершення чотириденних слухань Міжнародний суд ООН переходить до розгляду рішення щодо запровадження тимчасових заходів у справі за позовом України проти Росії.

Про це повідомила прес-служба суду після завершення слухань, передає «Укрінформ».

«Публічні слухання за запитом України про впровадження тимчасових заходів у справі стосовно «Застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (Україна проти Російської Федерації)» завершилися сьогодні. Тепер суд почне свій розгляд», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, рішення суду буде оголошено під час публічного засідання, дату якого буде анонсовано.

У Міжнародному суді ООН завершився четвертий день слухань у справі України проти Росії.

Україна у Гаазі обвинувачує Росію у порушенні двох міжнародних конвенцій – Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Нинішні слухання присвячені поданому Україною запиту про запровадження тимчасових заходів, спрямованих на запобігання продовженню порушень з боку Росії протягом розгляду справи по суті.

Нагадаємо, 6 березня Міжнародний суд Організації Об’єднаних Націй в Гаазі розпочав публічні слухання за позовом України до Росії щодо протидії фінансуванню тероризму та расової дискримінації.

Україна закликала Міжнародний суд ООН застосувати до Росії пряму заборону підтримки бойовиків, а також вимагає компенсації за порушення РФ міжнародних договорів.

Раніше повідомлялося, що рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі про зобов’язання Росії про припинення протиправних дій проти населення Донбасу та Криму може бути прийнято за один-два місяці.

Більше про розгляд цієї справи читайте тут: Суд у Гаазі.Loading...