Новини » Суспільство 9 березня, 2017, 9:40
Президент присудив Шевченківські премії чотирьом лауреатам
Шевченківська премія. Фото: president.gov.ua
Шевченківська премія. Фото: president.gov.ua

Президент України Петро Порошенко сьогодні, 9 березня, присудив Шевченківські премії у 240 тис. грн кожна чотирьом лауреатам.

Під час урочистостей Порошенко подякував членам новоствореного Шевченківського комітету за роботу, яку вони провели, щоб визначити претендентів, повідомляє прес-служба Глави держави.

Першим премію отримав Іван Малкович за збірку «Подорожник з новими віршами». Порошенко подякував автору за працю, що підносить українське слово та українську книжку.

У номінації «Кіномистецтво» переміг режисер анімаційного кіно Степан Коваль.

«Фільм «Йшов трамвай № 9» першим в історії національного кінематографа здобув перемогу на Берлінському кінофестивалі. А багатосерійний мультиплікаційний фільм-лауреат «Моя країна – Україна» викликає абсолютно дивовижне почуття – сильне, потужне – любові до України», – зазначив Порошенко.

Говорячи про третього лауреата, Порошенко заявив: «Скульптора і художника Миколу Малишка називають сучасним класиком. Ваша унікальна дерев’яна скульптура доводить, що мистецтво і є тим дзеркалом самопізнання, котрого потребує людина. Хочу подякувати Вам і за пам’ятники, і за хрести-монументи видатним борцям за волю України».

Вручаючи четверту нагороду композитору зі Львова Богдані Фроляк, Порошенко підкреслив, що її твори є новим глибоким осмисленням поезії Великого Кобзаря, і вони – «справжнє явище в сучасній музиці».

Як повідомлялося, 20 лютого Національну премію України імені Тараса Шевченка з літератури було присуджено поету, письменнику й видавцю Івану Малковичу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 00:32 :29