Новини » Політика 9 березня, 2017, 12:47
«Батьківщина» та «Опоблок» уникають критики один одного, Самопоміч засуджує всіх, – КВУ

Політичні сили ВО «Батьківщина» та «Опозиційний блок» уникають критики одна одної. Представники «Об’єднання «Самопоміч» постійно висловлюються негативно щодо всіх без виключення політичних сил.

Це один із висновків моніторингу виступів та заяв політиків, який провели експерти проекту «Дослівно», – передає прес-служба КВУ.

Для аналізу було відібрано виступи українських політиків, які оприлюднені у відкритих джерелах: партійні сайти та стрічки новин. Часові рамки дослідження: вересень 2016-го року – лютий 2017 року.

Фото: КВУ
Фото: КВУ

Згідно з результатами дослідження (див. інфографіку #1), всі політичні сили вдаються до взаємної критики. Проте партії «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко та «Опозиційний блок» майже ніколи не висловлюються про діяльність одна одної.

Фото: КВУ
Фото: КВУ

«Жорстка і емоційна критика є невід’ємною складовою роботи головних політичних сил. При чому, критиці піддаються всі без огляду – влада, політичні опоненти, соратники. Тому, якщо політичні сили уникають взаємної критики, то з великою вірогідністю можна припускати, що між ними укладено пакт про ненапад», – прокоментував результати аналізу голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Нагадаємо, згідно із попереднім дослідженням КВУ, лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко оперує недостовірною інформацією у своїх публічних виступах. З п’яти проаналізованих заяв Юлії Тимошенко три виявилися неправдивими, а ще одна – мала маніпулятивний характер.

Як свідчать результати дослідження, представники «Об’єднання «Самопоміч» постійно висловлюються негативно щодо всіх без виключення політичних сил.

Фото: КВУ
Фото: КВУ

«Загалом, критикувати – це характерна тенденція для всього українського політикуму. Але навіть на цьому тлі виділяється риторика «Самопомочі», яка спрямована проти всіх одразу. Все ж важливо пам’ятати, що депутати отримують заробітну плату не стільки за критику, як за якісні реформаторські закони, які мають покращити життя українців», – резюмував голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Нагадаємо, що згідно з результатами попереднього дослідження КВУ, «Самопоміч» витратила на рекламу 53% коштів, отриманих в рамках державного фінансування партій (22,7 із 42,6 млн.) Більшість коштів було вкладено в друк партійної газети – на це пішло 17,6 млн.

Проект «Дослівно» аналізує політичні сили, а також те, як окремі політики виконують свої обіцянки. Експерти Комітету виборців перевіряють і досліджують публічні вислови політиків, законотворчі ініціативи, виборчі програми. В рамках проекту було презентовано аналітичні дослідження: «Хто саботує проведення реформи децентралізації в Україні», «Як парламентські фракції виконують свої обіцянки у частині соціальної політики», «Два роки Верховної Ради: як фракції виконують свої передвиборчі програми» та «Аналіз фінансових звітів партій: на що пішли державні гроші».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 16:57 :50