Новини » Світ 9 березня, 2017, 20:42
Аргументи Росії в Міжнародному суді нагадують паралельну реальність,– Іванна Климпуш-Цинцадзе

Росія під час розгляду позову України до Міжнародного суду ООН в Гаазі намагається звинуватити Україну у невиконанні Мінських угод та пробує переконати суд, що претензії України не підпадають під компетенцію Міжнародного суду.

Про це заявила  Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK).

Віце-прем'єр-міністр наголосила, що аргументи російської сторони в Міжнародному суді нагадують «словесну еквілібристику»: «Ми бачили те про що вже говорила і зазначала неодноразово заступник Міністра закордонних справ пані Зеркаль. Це вправляння в еквілібристиці. Ми бачили наскільки юристи, якими послуговується російська сторона намагались інтерпретувати попередні рішення ООН, інтерпретувати пункти конвенції, в порушенні якої звинувачує її Україна. Також вони намагались представити бажане за дійсне, коли звинувачували Україну у невиконанні Мінських угод. Або пробували переконати суд, що претензії України не підпадають під компетенцію Міжнародного суду».

Гість студії розповіла, що на її думку, розгляд аргументів сторін буде тривати до двох місяців: «Після наданих аргументів протягом терміну від  кількох тижнів – до двох місяців Міжнародний суд буде зважувати всі аргументи, письмові листування між Україною та РФ. Адже це теж було частиною процедури. Україна мала виконати всі можливості двостороннього діалогу. РФ намагалась представити ніби Україна не була готова до цього діалогу і не хотіла вирішувати в двосторонньому порядку ці питання, зокрема і питання Меджлісу».

Віце-прем’єр висловила сподівання, що судді Міжнародного суду ООН зможуть відфільтрувати дійсність від брехні в наданих російською стороною доказах: «Навіть у Міжнародному суді при представленні аргументів РФ користується усталеною практикою, коли беруть шматочок правди і на його основі вибудовується абсолютно паралельна реальність і подається так інформація. Можливо, РФ очікувала якихось звернень між відомствами. Хочеться сподіватись, що ті аргументи Росії, а вона представила великий талмуд – понад 600 сторінок з фотографіями, які просто не відповідають дійсності. Сподіваюсь, судді Міжнародного суду мають механізми, щоб відфільтрувати ці докази».

Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла,  також про те, чому Україна домагається впровадження тимчасових обмежувальних заходів на час розгляду позову проти Росії: «Як на мене, застосування тимчасових заходів має на меті досягнення кількох цілей: перше і найголовніше – це захист громадян України, етнічних українців та представників інших народів, які  мешкають в Криму, в зоні розмежування, де щодня ми бачимо напади на цивільне населення, обстріли цивільних будинків, та громадян що знаходяться на непідконтрольних Україні територіях. Друге – якщо ці тимчасові заходи будуть вжиті, то ми отримаємо додатковий правовий юридичний аргумент для тиску на Російську Федерацію з боку міжнародної спільноти». 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 08:21 :19