середа, 8 березня, 2017, 14:45 Події
Учаснику АТО замість земельної ділянки виділили болото

В Україні усі учасники АТО мають законне право безкоштовно отримати земельну ділянку. Та українські реалії такі: хорошу землю чиновники виділяють на продаж, а військовим пропонують брати болото.

Про це йдеться у програмі військових журналістських розслідувань «Стежками війни» (щовівторка о 21:30) на телеканалі ZIK.

Леонід пройшов бої під Дебальцевим. За особливі заслуги перед державою отримав десять соток землі в Броварах, що за 25 кілометрів від Києва. Два роки тому Леонід подав документи на отримання цієї ділянки і знову поїхав воювати в АТО.

«Три з половиною соток мені виділили в болоті, точніше у каналізації. Тому цю землю я не зможу продати, не зможу тут і побудувати будинок. Натомість на карті так і позначено, що це – каналізаційний відстійник. Їх тут аж два, бо неподалік знаходяться гуртожитки», – каже учасник АТО Леонід Довженко.

У чоловіка є дружина і п’ятирічна дитина. Живуть вони разом із батьками в однокімнатній квартирі. Військовий каже: все життя мріяв про власний будинок. Натомість за героїзм на фронті хлопцеві віддали нікому непотрібний шмат каналізації.

«Все життя мріяв про свій особистий ставок – ось і отримав. Тут і дренажна система, куди все стікає. Я ж кажу, що все життя мріяв про приватний сектор зі ставком. Ось мені і видали. Величезний ставок, з величезним обривом, ще й смердить. Тим паче, продати не можу, бо як люди приїжджають, то відразу лякаються», – обурюється військовий.

Кирило Левтеров вже декілька років займається питаннями виділення землі для АТОвців. Юрист переконує: військових обдурюють, бо вони не розуміються в геокадастрі.

«Перш за все, потрібно зібрати інформацію про вільну землю, адже нам часто говорять, що її немає. Насправді, це – брехня, земля є, і її дуже багато, та вона – не для всіх. Саме тому чиновники намагаються цю землю якось монетизувати. Вони вважають, що безоплатна роздача землі – це неправильно. Вони мають отримати за неї гроші і витратити їх на свої потреби», – додає юрист Кирило Левтеров.

Для того, щоб військовий отримав нормальну, обіцяну законом землю, а не помийну яму, Леонід повинен пройти кадастрове пекло і кілька десятків кабінетів. Натомість міський голова Броварів пообіцяв, що вже до кінця липня до земельної ділянки учасника АТО проведуть нові комунікації, а існуюче болото – засиплють. Втім, військовий словам чиновника не вірить.

«Ви ж самі розумієте, що обіцяти – легко, а зробити справу до кінця, тим паче знайти на це кошти, не може й не хоче ніхто», – додає учасник АТО Леонід Довженко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 23:30:02