Новини » Економіка 8 березня, 2017, 13:16
Цьогоріч вартість подарунків на 8 березня зросла на 12-13%, – економіст

У порівнянні з минулим роком, середні витрати українських чоловіків на привітання жінок зросли на 12-13%.

Про це у прямому ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 19:00 – 21:00 на телеканалі ZIK) зазначив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

«Вартість подарунку жінкам на 8 березня різниться і залежить від того, скільки чоловік готовий витратити для привітання. Так, середня вартість подарунка у столиці складає 750-800 гривень. У ці витрати входять квіти, алкогольні напої та вечеря у ресторані», – розповідає Олег Пендзин.

У регіонах сума витрат може відрізнятися і бути меншою приблизно на 200 гривень. Натомість, у порівнянні з минулим роком, 8 березня для чоловіків стало дорожчим на 12-13%, а це приблизно 100 гривень.

До середньої вартості подарунку експерти не враховували такі презенти, як вихідні тури до Європи та теплих країн або ж коштовні прикраси, які також дарують жінкам у цей день.

«Вихідні тури за кордон не є розповсюдженою формою подарунка на 8 березня, однак такі подарунки все ж є. Вартість дводенного відпочинку коливається на рівні 300-400 доларів», – зазначив економіст.

Більш охоче, за словами експерта, чоловіки дарують прикраси та коштовності. До того ж, протягом останніх років українські торгові мережі пішли європейським шляхом і на подібні свята пропонують значні знижки для своїх клієнтів, відтак попит на ювелірні вироби зростає.

«Українські торгові мережі запроваджують систему знижок та бонусів, щоб заохотити чоловіків купувати саме у них. Така практика є вигідною для магазинів, адже навіть при суттєвих знижках в ціну товару все одно закладений дохід. А збільшення обсягів реалізації дає прибуток, який нівелює зниження ціни», – пояснює виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Читайте також: 8 березня варто залишити святом, однак скасувати вихідний, – Солонтай.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 01:25 :50