Новини » Суспільство 8 березня, 2017, 17:58
Свято треба залишити, однак вихідний скасувати, – нардеп про 8 березня

Міжнародний жіночий день в Україні варто залишити святковим, однак скасувати вихідний день. Загалом, варто скоротити кількість вихідних днів в Україні, залишивши лише ті, які припадають на державні та, можливо, найбільші релігійні свята.

Таку заяву зробив співавтор законопроекту «Про скорочення кількості святкових і вихідних днів» народний депутат Олександр Опанасенко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK).

Нардеп наголосив: "Кожен має обирати сам: святкувати чи ні 8 березня. З економічної точки зору у нас реальна проблема з перенесенням свят. Головне питання: свят може бути скільки завгодно. Але кількість вихідних днів має бути регламентованою. Ми маємо визначити серйозні державні свята – День Конституції, День Незалежності, можливо,  1 січня. Є дискусія щодо Різдва, Великодня. Бо в нас крім християн є й інші релігії, в яких немає вихідних. А щодо всіх інших дат – то свята варто залишити, а вихідні скасувати».

Народний обранець підкреслив, що практика перенесення вихідних завдає шкоди національній економіці.

«Можна провести розрахунки, які наприклад, вказують, що кожен робочий день генерує 0,3 % ВВП. Коли ми реєстрували закон моя поправка була такою: головне прибрати перенесення. Через перенесення вихідних днів перші два тижня травня і перші два тижня січня в нас ніхто не працює. Треба щоб не було цих переносів. Варто відзначити, що ті країни, які досягли значних економічних результатів, в них до середини 80-х взагалі був шестиденний робочий тиждень», - зауважив він.

На думку політика, Україна ще не позбулась дискримінаційних практик стосовно жінок: «Сутність цього свята – рівність прав жінок та чоловіків. Однак у нас існує  дискримінація, навіть якщо подивитись на зарплати. Чоловіки на тих же посадах з тими ж обов’язками дуже часто отримують більші зарплати. Також є така ганебна практика як побутове насильство. Загалом, ще є багато проблем над якими треба працювати». 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 10:22 :17