середа, 8 березня, 2017, 16:27 Суспільство
«Добрий ZIK» надихнув художника із обмеженими можливостями

Одразу після народження батьки віддали його у дитячий будинок. У малесенького хлопчика виявили артрогрипоз, а в чотирнадцять лейкемію. Та Федір Романов переміг хворобу, подолав життєві труднощі та захопився малюванням. Пишучи картини із пензликом у зубах, він заробляє на утримання своєї сім’ї.

Про це йдеться у програмі «Добрий ZIK» (щонеділі о 21:30) на телеканалі ZIK.

До команди «Доброго ZIKу» звернувся Богдан Баштовий. Він хоче здійснити мрію талановитого друга.

«Незважаючи на фізичні вади, за своє коротке життя, він досягнув дуже багато. Федір, хоч немає змоги нормально використовувати свої руки і ноги – є абсолютно самостійним. Він подолав лейкемію. Будь-яка людина може позаздрити його силі духу, його силі волі», – розповідає Богдан Баштовий.

Життя Федора Романова – суцільна боротьба. Перше випробування на маленького хлопчика чекало вже одразу після народження – артрогрипоз. Це пошкодження кінцівок, яке переросло в інвалідність. Фактично одразу від маленького Федора відмовилися батьки. Відтак, спочатку він потрапив у  дитячий притулок, потім – у інтернат. Там його навчили бути сильним.

«Я народився таким, без повноцінних рук і ніг. В інтернаті нас заставляли самотужки одягатись, ручку тримати в долоні. Навчали всього! Навіть їсти. Нас не кормили з ложечки, а змушували їсти самим. Мені було дуже складно і я шалено злився на себе, бо просто не міг зробити те, що від мене вимагали. Я сердився, тому, що любив доказувати всім, що можу щось зробити!», – пригадує Федір Романов.

У чотирнадцять на хлопця упав ще один тягар. Федору діагностували лейкемію. Далі півтора року на лікарняному ліжку та два етапи виснажливих хіміотерапій. Федір чіплявся за життя так міцно, як тільки міг.

«Перемогти довготривалу недугу складно. Протягом тих всіх днів я переосмислив все своє життя. Я був на межі життя і смерті – однією ногою дома, на землі, іншою – на небесах», – розказує Федір Романов.

Після усіх цих випробувань хлопець хотів знайти батьків. Знайшов, але ті відмовились від нього. Зцілювати зранену душу Федір почав малюванням. У інтернаті захопився живописом. Але писав картини не руками, а тримаючи пензлик у зубах.

Після закінчення Цюрюпинського інтернату на дітей, з таким діагнозом, як у Федора, чекав інший закритий заклад. Але хлопець настільки вразив своїми вміннями медичну комісію, що вони пом’якшили вердикт.

Хлопцеві дають шанс – від їде навчатись у художнє училище до Луганська. Тут він зустрічає своє кохання Оленку. Згодом у пари народжується донечка Кіра. Коли почалась війна – сім’я утікала, чуючи за спиною обстріли Луганського аеропорту.

Зупинившись у Києві, Романові гадали, що конфлікт триватиме кілька днів. Та, коли зрозуміли, що помилялись, почали шукати нове житло.

Читайте також: «Добрий ZIK» втілив мрію колишньої ув’язненої 

Поблизу Ніжина волонтери допомогли купити невеличке помешкання. І тут, втративши все, вони почали життя заново. Тут планують своє майбутнє. І починають мріяти.

«Я марю власною виставкою. Хочу, аби люди змогли подивитись на картини, вибрати собі якусь, мали можливість придбати її. Але для такого заходу потрібні колосальні зусилля», – говорить Федір Романов.

Здійснити мрію Федора береться команда «Доброго ZIKу» спільно із другом сім’ї Богданом Баштовим.

Складно зібрати усі Федорові картини, оскільки їх він або продає, або дарує. Богдан вирішує зробити надможливе. Чоловік обдзвонює власників картин і таки збирає їх.

Щоб зробити виставку сюрпризом для Федора, команда «Доброго ZIKу» запрошує героя програми у Львівську академію мистецтв для проведення майстер-класу. Чоловік радо погоджується, оскільки давно мріє потрапити у Львів. 

Після натхненного майстер-класу Федір із сім’єю розглядає архітектуру Львова, розпитує про цікавинки. Чоловік не підозрює, що сьогоднішній день може мати несподіване продовження. Адже Богдан зібрав необхідні для виставки картини і відправив їх до Львова. Тепер вони красуються на стіні галереї, де подивитися на них прийшло чимало людей.

«Неочікувано ж як! У мене сльози щастя! Я не можу повірити у це. Мої картини – нові і старі – висять тут, у галереї. Я справді дуже приємно здивований! Це для мене поштовх. Поштовх працювати над собою, удосконалювати свої навички», – говорить з посмішкою герой програми Федір Романов.

Федір розглядає картини та пригадує, де і яку писав і кому їх подарував. Приклад героя програми доводить, що інколи, навіть, якщо цілий світ проти тебе, не треба здаватись! Попри перешкоди, Федір зумів створити світ із турботи і любові. Його життя  стало  власноруч намальованою мрією.                                                                   

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 17:58:43