Новини » Суспільство 8 березня, 2017, 11:40
8 березня варто залишити святом, однак скасувати вихідний, – Солонтай

До святкування 8 березня потрібно підходити більш раціонально, і відзначати його, урівнюючи в правах чоловіків та жінок в Україні.

Про це заявив політичний експерт Олександр Солонтай в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK).

Політичний експерт наголосив: «В Україні чоловіки та жінки рівні у своїх можливостях лише на папері. По факту це зовсім не так. Наприклад, в Україні немає жодного мера обласного центру-жінки. Тому потрібно боротись за реальні права жінок, а не за ще один вихідний в календарі. 8 березня – безумовно, важливий день. Можливо, він має бути робочим. Але святом має залишитись».

Олександр Солонтай нагадав про відзначення цього свята в Радянському союзі: «8 березня було дуже умовним святом в Радянському союзі. На ранньому етапі, коли не було вихідного дня, Радянський союз справді зробив дуже багато для того, щоб жінки мали рівні з чоловіками права: це і право голосу, і представництво в органах влади. Однак пізніше СРСР відстав у цьому питанні від інших прогресивних країн. Виходило так, що прав в жінок немає, але день є. Але у Радянському союзі, де взагалі не дотримувались базових прав людини, говорити про права жінки не зовсім серйозно».

Читайте також: Володимир В’ятрович: 8 Березня залишиться святом в Україні

Гість програми переконаний, що в Україні в багатьох сферах жінки дискриміновані: «Варто зміщувати акценти в цьому аспекті. Одним з прикладів такого зміщення є відзначення цього свята як дня боротьби за рівні права жінок та чоловіків. Це не теоретична боротьба. Наприклад,  коли жінка отримує за таку ж роботу меншу платню, ніж чоловік. Або ж такі випадки, коли жінці накидають додаткову роботу, яку не оплачують. Має бути прагматичний, раціональний підхід».

Однак, на думку експерта, ситуація у ставленні українців до цього свята поступово змінюється: «У нас справді відбулась певна «корозія» цього  свята. Це не вина чоловіків ні жінок. Справа в тій комуністичній системі, на яку наклалось це свято. Це спадщина. Але вона теж трансформується. Все більше людей згадують про це свято, що це не абстрактне свято, а день боротьби за права жінок». 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 01:21 :40