вівторок, 7 березня, 2017, 16:22 Політика
Земля для України стала останнім стратегічним ресурсом, – Скоцик

Мораторій на продаж землі потрібен для того, щоб якісно провести відповідну реформу. Адже зараз у земельному законодавстві панує хаос, а доведених до зубожіння українців просто підштовхують до продажу паїв за безцінь.

Таку думку в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 23:30 на телеканалі ZIK) висловив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.

За 25 років незалежності не вдалось призвести ринок землі до цивілізованих європейських стандартів через безгосподарність усіх урядів.

«Зараз ми зайшли у період техногенних катастроф. Грибовицький полігон  почав працювати ще у 50-х роках, та до сьогоднішнього дня немає рішення по сміттю не лише для Львова, а й для всієї країни. Те ж стосується і шахти «Степової», яку потрібно було або повністю реконструювати, або ж побудувати нову. Згадаймо і Шулявський шляхопровід у Києві, яким ніхто не займався тридцять років. Тож, говорячи про землю, потрібно зважати на всю ситуацію, яка зараз відбувається в країні», – зазначив Скоцик.

На думку політика, ще у 90-х роках в українців цинічно вкрали промисловість, прикриваючись намаганням збагатити кожного громадянина. Тож зараз, коли те ж говорять про ринок землі, фермери просто бояться продавати свої паї, адже пам‘ятають, що відбулося із заводами.

«Коли йому говорять про те, що він стане повноправним гравцем на ринку землі, ніхто у таке не вірить. Земля для української держави є останнім і основним ресурсом. Ми не можемо його втратити, віддаючи у руки олігархів», – переконаний Скоцик.

Населення планети невпинно зростає, тож родючий чорнозем стає стратегічним ресурсом. Та слід розуміти, що Україна сьогодні абсолютно не готова до питання купівлі-продажу землі. Якість Верховної ради та Кабміну – під великим питанням, тож провести належну реформу навряд чи вдасться.

«Наразі в Україні ризик крадіжки землі – надзвичайно високий. А цивілізований світ мислить іншими категоріями. У нас відбуваються речі, які нереально вкласти їм у голови. Коли я кажу, що інвентаризації не проведено, земельний кадастр не наповнено, розмежувань між ділянками приватної державної і комунальної власності не здійснено, а грошово-нормативної оцінки немає із 1980- го року, вони дивуються», – розповів він.

При якісній роботі ВР та профільних міністерств усі ці процеси можна було б пришвидшити. І лише тоді піднімати питання ринку землі в Україні.

«Кожна країна вибирає у світі свою конкурентну перевагу. Світ хоче їсти, тож наша перевага дана нам Богом та природою. Це земля, клімат та геополітичне становище. Якщо ми навчимося заробляти на цьому, то зможемо швидко реінвестувати і у інші галузі», – підсумував Віталій Скоцик.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 12:52:52