live
Новини » Львів

Роман Шуст: Підняття червоно-чорного прапора у Гуті Пеняцькій – непотрібна провокація

Підняття червоно-чорного прапора під час проведення заходів у Гуті Пеняцькій на Львівщині. Фото: leopolis.news

Підняття червоно-чорного прапора під час проведення заходів у Гуті Пеняцькій на Львівщині – це провокативні дії, яких зараз не варто робити.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив декан історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка Роман Шуст.

«З одного боку, ясно, що можна зрозуміти польську делегацію, яка не сприймає червоно-чорного прапора, асоціюючи його з УПА. Але з іншого боку, їм потрібно методично пояснювати, що це за прапор. Але це треба робити поволі і не робити це провокативно. З часом усі звикнуть і все буде в порядку. А робити якісь акції дражливі зараз не варто», – переконаний історик.

Також він звертає увагу, що останнім часом поширюється негативна, на його думку, практика, пов’язана з нав’язуванням червоно-чорного прапора, який подекуди навіть переважає над державним синьо-жовтим прапором.

«На мій погляд, це недобре, тому що в час, коли Україна веде війну, ми повинні бути об’єднані навколо одного державного символу, а не шукати собі нових символів, ігноруючи у багатьох випадках державний прапор України», – заявив Роман Шуст.

За його словами, поширюється хибна точка зору, що червоно-чорний прапор був прапором Української повстанської армії (УПА). Але це було не так, тому що прапором УПА був синьо-жовтий прапор.

«А прапор червоно-чорний вживався як партійний прапор Організації українських націоналістів (ОУН). Тобто політичної структури. І тому мені здається, що зараз треба якомога більше використовувати саме державний прапор України. А партійну символіку використовувати там, де це є доречно. Але державне значення має тільки синьо-жовтий прапор», – наголосив історик.

Як повідомлялося, представники ВГО «Сокіл» – соратники ВО «Свобода», які спільно сьогодні пікетували Львівську облраду, внесли у сесійний зал червоно-чорний прапор та зачитали з трибуни свої вимоги до обласної ради.

Представники організації висловили обурення щодо інциденту під час заходів у Гуті Пеняцькій, коли на історика Михайла Галущака, який стояв з червоно-чорним прапором, поліція склала адміністративний протокол.

«Це сталося через те, що він підняв червоно-чорний прапор на українській землі. Через те, що він створив картинку, що може не сподобатися сусідам із Польщі», – наголосив голова ВГО «Сокіл» Юрій Черкашин.

Loading...