Новини » Політика 7 березня, 2017, 12:55
Через бюрократію автомобілі для фронту простоюють на митниці, – волонтери

Волонтери обурюються. Адже закордонні автомобілі для потреб АТО не можуть пройти українську митницю. У бюрократичній тяганині вони звинувачують Мінсоцполітики. У свою чергу посадовці теж не мовчать: звинувачують волонтерів у перевезенні контрабанди.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне. Вечір» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Медичний автомобіль, у якому одночасно можна надавати допомогу одразу кільком пораненим, – справжня знахідка для військових. Однак така потрібна бійцям автівка простояла на митниці два з половиною місяці. Волонтери пояснюють: розгорілась ціла бюрократичну війну із Міністерством соціальної політики.

«Їм не сподобались наші документи. Урешті-решт машину таки було визнано за тими ж документами, які ми подавали першого разу»,– розповідає волонтерка Валентина Варава. Вона додає, що усі необхідні документи заповнюють як належить, адже кожна помилка вимагає часу на виправлення. Та навіть наявність усіх необхідних паперів не дає гарантії швидкого розмитнення автомобіля.

«Я завіз машину швидкої допомоги у грудні. Минуло два місяці, доки вдалося її забрати. Я не міг звернутись у Мінсоцполітики, тому що вони займались якимось слідством», – розповів волонтер Дмитро Білоус.

Натомість у Мінсоцполітики звинуватили волонтерів у перевезенні в АТО контрабанди під виглядом гуманітарної допомоги.

Читайте також: Мінсоцполітики саботує оформлення волонтерських вантажів та авто для АТО, – волонтери

 «Звичайно, ті люди, які завозили через різні контрабандні схеми, шукають можливості для реалізації інших каналів. Одним із таких може бути визнання вантажу гуманітарною допомогою. Ми перевірили 225 автомобілів, і лише вісімнадцять із них перебували на балансі Міноборони», –  прокоментував міністр соціальної політики Андрій Рева.

Такі заяви неабияк обурили волонтерів. Мовляв, усі автівки відправляють на фронт. Однак поставити їх на облік вдається не так вже й швидко.

«Аргумент Мінсоцполітики спрямований на людей, які просто «не в темі». Адже вони подумають, що із двох сотень машин дійшло лише вісімнадцять, тоді як насправді лише вісімнадцять вдалось поставити на облік», – зазначає Валентина Варава.

А поки бюрократична тяганина триває, машини простоюють на митниці по кілька місяців. Волонтери ж переконані: єдине можливе рішення – спростити процедуру розмитнення для тих, хто відправляє автомобілі на фронт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 02:29 :31