Новини » Суспільство

Вперше в історії створено штучний «ембріон»

Штучний «ембріон». Фото: independent.co.uk

Штучна структура ембріона була вперше створена в лабораторії. Це історичний прорив, який може пролити світло на «магію», яка стоїть за створенням життя.

Дослідники з Кембриджського університету, Великобританія, змогли зробити те, що виглядає як ранній «анатомічно правильний» ембріон миші, – інформує видання The Independent.

Підкресливши, що з цього ще не скоро виросте реальна тварина, один з учених сказав, що це «без сумніву», у кінцевому підсумку, можливо.

Аналогічний метод потенційно може бути використаний для створення штучної моделі людського ембріона, який допоміг би вченим знайти причини, чому деякі ранні ембріони не розвиваються в утробі матері.

Коментуючи дослідження, описане у журналі Science (Наука), один вчений описав його як «майстерно продуманий шедевр».

Модель ембріона була створена шляхом об’єднання двох різних типів стовбурових клітин, які можуть перетворитися у будь-який вид тканини, необхідної, щоб зробити тварину, від мозку до клітин шкіри. Один утворює зародок, у той час як інший переростає у плаценту.

Професор Магдалена Зерніцка-Гетц, яка керувала дослідженням, сказала: «І ембріональні і поза ембріональні клітини починають співпрацювати одна з одною і об’єднуються у структуру, яка виглядає і поводиться як зародок.

«Він має анатомічно правильні області тіла, які розвиваються у потрібному місці і в потрібний час».

Співавтор дослідження Сара Харрісон сказала, що з використанням стовбурових клітин людини створити подібну структуру у лабораторії було б «хорошим об’єктом дослідження».

«Знову ж це, буде модель, яка ніколи не стане реальною річчю... але може допомогти нам виявити, що призводить до порушень вагітності», – сказала вона.

За словами дослідників, клітини самоорганізувались у правильну структуру після того, як тривимірна структура, на якій вони могли б зростати, була побудована для них.

Подальші дослідження можуть проводитися з метою виявити, «які чарівні чинники спонукають клітин до організації».

Професор Зерніцка-Гетц вперше винайшла технологію, яка дозволяє раннім ембріонам розвиватися у лабораторії за межами тої точки, у якій вони зазвичай імплантувалися в утробі матері.

Але їх дослідження ускладнюються відсутністю ембріонів. Створення чогось подібного штучно, могло б вирішити цю проблему.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Loading...