live
Новини » Львів

У львівському «ОХМАТДИТі» провели унікальну операцію

У Львівській дитячій лікарні «ОХМАТДИТ» прооперували чотирирічного хлопчика з рідкісною вадою – променевою косорукістю. Операцію спільно провели львівські та харківські медики.

Про це йдеться в сюжеті інформаційної програми «Перші про головне. Львів» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Батьки маленького Дем`яна пригадують: вагітність була складною, а після народження синочка у пологовому їм повідомили страшний діагноз.

«Коли він народився, то навіть повитирати руку було важко, потім вона трошки розігнулася. У Дем’яна  досить складна ступінь косорукості, його ручка була зігнута під кутом 90 градусів»,– розповідають батьки хлопчика.

У хлопчика проявилася вроджена генетична вада, ускладнена аплазією – відсутністю першого пальчика. Тож батьки шукали лікарів, які б прооперувати їхню дитину. Адже такі втручання роблять лише у трьох містах України. Врешті, лікувати сина вирішили у Львові.

«Ця операція була направлена на створення функціональності кисті. У Дем’яна  тепер буде функція захоплення предметів, яка раніше могла бути досягнута лише згинанням кистевого суглоба, а відтепер розвиватися буде і хапальна функція»,– каже завідувач ортопедичного відділення «ОХМАТДИТу» Зластослава Кузьо.

Цю операцію проводили спільно з харківськими медиками. Адже у Львові мають зовсім мало досвіду з таких хірургічних втручань.

«Косорукість зустрічається дуже рідко. Щороку в Україні з такою вадою народжується від п’яти до десяти дітей»,– додає дитячий ортопед-травматолог із Харкова Ірина Гарбузняк.

Попереду у Дем’яна ще три операції. А після них він нарешті зможе сам тримати в руках улюблену іграшку. Хлопчик також зможе й самостійно малювати, одягатися та їсти.Loading...
Loading...
Loading...