Новини » Світ 3 березня, 2017, 5:33
Російський народ перетворився в суспільство мародерів, – Портников

Російські соціологи з Левада-Центру оприлюднили результати опитування, які показують, чим пишаються їх співвітчизники. Ці результати – свідчення серйозної хвороби російського суспільства, очманілого як офіційною пропагандою, так і власними комплексами – комплексами невдах і «терпил», давно вже не здатних кинути серйозний виклик власній криміналізованій владі, домогтися конкуренції в політиці та економіці, а також чесності в медіа.

Про це пише журналіст Віталій Портников на сайті krymr.com.

Перше місце в списку російської гордості займає перемога у Великій Вітчизняній війні – так у сусідній країні називають Другу світову, виділяючи з історії період, коли СРСР і нацистська Німеччина були союзниками.

Звичайно, перемога над нацизмом – велика подія, навіть якщо пам’ятати про те, що на території самого СРСР та окупованих нею країн Європи ще п’ять десятиліть панував режим, який можна порівняти з гітлерівським. Але вся справа в тому, що сучасні росіяни нікого не перемагали.

Наймолодшим учасникам війни вже далеко за 80 років, причому живуть ці люди похилого віку часто не найкращих умовах.

Більшість росіян доля власних ветеранів не хвилює. Їм набагато простіше пройтися з портретами загиблих родичів по вулицях – це дешево і не встановлює ніякої відповідальності за живих. І не випадково.

До перемоги над нацизмом сучасні росіяни ніякого відношення не мають. Росіяни пишаються минулим, так як у них немає справжнього. І ця показна гордість замінює їм майбутнє.

Ще одним підтвердженням цієї тези був той факт, що другу сходинку в подібних опитуваннях незмінно займало підкорення космосу – при тому, що сучасна Росія аж ніяк не знаходиться в авангарді космічних досліджень і використовує технології радянських часів.

Але в цьому році космос потіснила крадіжка Криму. Факт – це сучасна подія. Але тільки чим тут пишатися? Віроломним – в дусі Гітлера – нападом на країну, яку багато російські обивателі досі називають «братньої»? Порушенням міжнародного права? Репресіями і знущаннями в Криму?

Росіяни і не помітили, як з товариства брехливих циніків перетворилися на суспільство мародерів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 09:58 :03