live
Новини » Львів

Очікуємо запровадження Дня національного Гімну України, – Володимир Середа

Скріншот з відео

Сьогодні, 3 березня, у 202 річницю народження автора музики Державного гімну України Михайла Вербицького львів’яни вшанували пам’ять цього видатного українця.

Про це повідомляє репортер ZIK-Стрім Юрій Мартинович.

Урочистості відбулися біля пам’ятника Вербицькому (на розі вулиць С. Бандери – Генерала Чупринки), який у місті офіційно відкрили два роки тому. Вшанувати пам’ять композитора прийшли голова ЛОДА Олег Синютка, голова ЛОР Олександр Ганущин, заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, начальник Академії сухопутних військ України генерал-лейтенант Павло Ткачук, начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський, не байдужі львів’яни, а також учні загальноосвітньої школи №3, яка розташована неподалік пам’ятника.

Розпочався захід із хвилини мовчання, якою вшанували загиблих на шахті «Степова» шахтарів. Опісля до пам’ятника поклали квіти, а хорова капелла «Дударик» виконала гімн.

«Було б дуже добре, коли б на державному рівні ми запровадили день гімну України, який мали б відзначати 10 березня, адже у цей день1865 року вперше публічно пролунав гімн України у Перемишлі. Ми неодноразово зверталися до Президента із таким проханням і досі очікуємо на позитивне рішення, але на місцевому рівні львів’яни уже багато років 10 березня збираються на Площі Ринок і урочисто співають наш славний гімн», – зазначив голова суспільно-культурного товариства «Надсяння» Володимир Середа.

Завершилася урочистість спільним виконанням духовного гімну України «Боже великий, єдиний, Нам Україну храни».

Loading...