п'ятниця, 3 березня, 2017, 16:44 Політика
Блокаду на Донбасі політики хочуть використати на свою користь, – активіст
Блокада ветеранами АТО залізниці для припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. Фото: ZIK/EPA/VOLODYMYR PETROV
Блокада ветеранами АТО залізниці для припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. Фото: ZIK/EPA/VOLODYMYR PETROV

Із одного боку, на Донбасі відбувається справедливий протест людей, а з іншого – чітко видно маніпуляції політиків, які хочуть використати цю акцію на свою користь. Зокрема, «Самопоміч» Андрія Садового, перетягнувши на себе управління блокадою, намагається відвернути увагу від проблеми львівського сміття.

Таку думку висловив український письменник та блогер Юрій Ситник під час політичного ток-шоу «Прямим текстом» (щочетверга о 22:00) на телеканалі ZIK.

Юрій Ситник зазначив, що завжди у таких резонансних подіях, як блокада на Донбасі, присутня певна підміна, тобто гра, коли людей використовують «у темну».

«Щодо блокади на Донбасі у мене виникає аналогія з подіями на Майдані. З одного боку – відбувається справедливий протест людей, адже там дійсно є щирі патріоти, які борються з торгівлею, якої не мало б бути під час фактичної війни. Проте з іншого – чітко видно маніпуляцію політиків, які хочуть цей протест використати на свою користь», – говорить активіст.

До того ж, ті люди, які очолюють протест та є представниками активістів, викликають підозри щодо щирості їх намірів та переконань.

«Один із ініціаторів блокади – Семен Семенченко, 25 вересня 2015 року подав законопроект про відносини з окупованою території, проте через декілька днів уже відкликав документ. Цей законопроект передбачав такі відносини з окупованими територіями, які зараз відстоює уряд. Тобто, що Україна не може відмовитися від окупованих територій та відносин з ними, адже там українська земля та люди. Натомість зараз пан Семенченко, як ми бачимо, відстоює зовсім іншу позицію», – аналізує Юрій Ситник.

Відтак, політичні сили та їх лідери, використовуючи блокаду, намагаються переключити увагу громадськості з однієї проблеми на іншу.

«Здивування викликають певні збіги, зокрема, активність у цій акції представників «Самопомочі». Я вважаю, що таким чином партійці Андрія Садового, очоливши народний протест проти торгівлі з окупантами, намагаються відвернути увагу від проблеми львівського сміттям, яку не можуть вирішити вже більш як півроку», – наголосив Ситник. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 06:06:12