четвер, 2 березня, 2017, 11:29 Київ
У Києві квартири у самовільній забудові продають, як житло бізнес-класу

Менеджери столичного ЖК «Грюнвальд» називають свої будинки елітним житлом бізнес-класу. Однак самі мешканці, окрім високих цін, жодних надзвичайних вигод так і не помітили. Та найгірше, що у забудовника вже давно закінчився термін оренди земельної ділянки, тож, ймовірно, на плечі інвесторів ляжуть ще й додаткові витрати.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань  «Житлоблуд» (щосереди о 21:30 на телеканалі ZIK).

Житловий комплекс «Грюнвальд», що у Святошинському районі столиці, на перший погляд – зручна та затишна місцина. Поруч – заповідна зона «Біличі», розвинена інфраструктура, а в самому ЖК забудовник обіцяє звести ще й спортивний комплекс із басейном.

Однак, як з ясувалося, не все так ідеально. Один із інвесторів «Грюнвальду», Євген Крижба, розповів, як ще з минулого року не може в’їхати у власну квартиру бізнес-класу. І найперша проблема: відсутність ліфтів, адже чоловік придбав помешкання аж на дев’ятнадцятому поверсі.

«Там є така люлька, як у шахтарів, у ній сидить чоловік, який всіх і піднімає на потрібні поверхи. Це небезпечно, коли піднімаємось на ній, видно усі прольоти. Це жах. Жодної автоматики немає», – обурюється Євген.

Представники забудовника уже півроку годують людей обіцянками, та нічого не змінюється – лише «люлька» час від часу ламається.

«Я викликала лікаря до дитини. Він приїхав, та не зміг піднятися, бо сам був після інсульту. Нещодавно також викликали медсестру, щоб взяла аналізи. Довелось із малою спуститися вниз, щоб нам там взяли аналіз крові», – додає інвесторка «Грюнвальда» Олександра Слодзік.

Та і це ще не все. Виявляється, для мешканців будинку діє так звана комендантська година. Опівночі охоронець зачиняє вхідні двері, тож ніхто не може ані зайти, ані вийти.

«Є охоронець від забудовника. От коли в нього закінчується робочий день, він зачиняє під’їзд і йде собі додому спати. Насправді це геть не смішно, адже якщо трапиться біда, то ані рятувальники, ані швидка туди не потраплять», – каже Євген Крижба.

Окрім того, у будинку проблеми із електроживленням – часто зникає струм. У відділі продажу житла цього не заперечують. Та менеджери впевнені, що вини забудовника тут немає. Мовляв, занадто багато власників квартир роблять ремонти і усі вмикають зварювальні апарати та іншу техніку.

Архітектор Анатолій Фролов впевнений: у будинку просто замало потужностей, які могли б витримати такі навантаження.

«Або ж тут був проведений неналежний розрахунок потужностей, або ж забудовник просто немає постійного дозволу на електропідключення», – розповідає Фролов.

І, схоже, що відповідний дозвіл тут не побачать ще довго. Адже з’ясувалося, що у червні 2011 року Київська міська рада передала ділянку, на якій зараз зведений «Грюнвальд», в оренду на п’ять років. Протягом цього часу забудовник планував ввести в експлуатацію дев’ять черг житлового комплексу. Проте будівництво затяглося, а термін дії оренди закінчився ще влітку минулого року.

«Тож забудовник не може від’єднатися до електропостачання чи комунікацій. Адже, поки питання з землею не вирішиться, жодна міська служба на таке не піде. Звичайно, це позначиться і на мешканцях. Забудовника відправили у Київраду, щоб той продовжив оренду землі, а за неї потрібно платити. Якщо ж забудовник цього не зробить, мешканців просто поставлять перед фактом:  хочете електроенергію і ліфти – доплатіть. Зараз це вважається самовільною забудовою», – зазначив Анатолій Фролов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 03:28:11