Новини » Львів 2 березня, 2017, 21:27
На модернізацію шахти «Степова» ще в 2014 р. мало бути виділено 1 млрд грн, – нардеп

На модернізацію шахти № 10 «Степова» в с. Глухів Сокальського району Львівської області, де сьогодні стався вибух і обвал гірської породи, мали виділити 1 мільярд гривень ще в 2014 році, однак підприємство так і не дочекалось коштів.

Про це повідомив народний депутат України Сергій Шахов в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK).

Нардеп зазначив, що причин вибуху та обвалу породи може бути декілька: «Те, що сьогодні сталось - це страшна ситуація, це трагедія. Луганщина співчуває родинам шахтарів. Шахтар – це дуже складна та небезпечна професія. Ми пам’ятаємо вибух на шахті Засядька, інші інциденти, які призводили до смертей гірників. Щодо причин вибуху – вони можуть бути і природними – наприклад, концентрація метану, а може бути від того що порушена техніка безпеки».

За інформацією народного обранця, модернізувати шахту мали ще в 32014 році, однак через початок військових дій, кошти так і не були виділені.

«На шахту № 10 мало бути виділено для  модернізації 1 мільярд гривень, щоб шахта видавала нагору скільки потрібно вугілля. Ці кошти так і не були виділені Кабміном. Також на Луганщині шахти не модернізовані. Там гроші не виділялись уже 25 років».

Нардеп уточнив, що гроші не були виділені через початок військових дій в Україні, коли необхідні кошти були спрямовані на озброєння військових.

На думку Сергія Шахова, хоча трагедія на шахті «Степова» не пов’язана з зупинкою постачання вугілля з ОРДЛО внаслідок блокади, однак саму блокаду потрібно припиняти: «Питання блокади потрібно вирішувати. Через дії блокувальників 70 тисяч шахтарів залишилось без роботи. Це може призвести до багатьох проблем. Це ще добре, якщо вони шукатимуть іншу роботу, можливо за кордоном. Однак якщо ці шахтарі підуть за гроші воювати, то ми отримаємо армію з 70 тисяч осіб».

Народний обранець розповів, що брак вугілля для ТЕС внаслідок припинення постачання з ОРДЛО можна компенсувати за рахунок розробки родовищ на неокупованій частині України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-26 05:36 :26