Новини » Спорт

Анна Музичук і Тань Чжун І титул чемпіонки світу розіграють завтра на тай-брейку

Фінал жіночого Чемпіонату світу-2017 з шахів між Анною Музичук та Тань Чжун І. Фото: tehran2017.fide.com

Українська шахістка Анна Музичук, яка вчора виграла у китаянки Тань Чжун І третю партію фіналу жіночого Чемпіонату світу-2017, що триває в Тегерані і тим самим зрівняла рахунок, сьогодні, 2 березня, розійшлася із суперницею миром.

Тож підсумковий рахунок чотирьох основний класичних партій нічийний – 2:2. Тепер завтра, 3 березня, шахістки зіграють тай-брейк, який і назве ім’я нової шахової королеви.

Сьогоднішня партія, з посеред чотирьох зіграних у фіналі, виявилася найкоротшою. Тань Чжун І (рейтинг – 2502) у дебюті запропонувала Анні Музичук (2558)  ферзевий гамбіт. Однак випускниця Львівського державного університету фізичної культури після вчорашньої феєричної перемоги білими фігурами, сьогодні, маючи у своєму розпорядженні чорний колір, вирішила спростити гру. Після низки розмінів фігурами, суперниці вже після 24-го ходу підписали мирну угоду.

Тай-брейк розпочнеться завтра, 3 березня, об 11:30. Анна Музичук і Тань Чжун І спочатку зіграють рапід – дві партії у швидкі шахи з контролем часу по 25 хвилин кожній на перші 40 ходів. Коли знову буде нічия, то на суперниць чекатимуть дві серії з двох бліц-партій: спершу контроль часу по 10 хвилин, а потім – по 5 хвилин. Якщо ж і після цього буде нічия – шахістки гратимуть в «Армагеддон».

Нагадаємо, що раніше, в останні дні 2016 року, Анна Музичук стала чемпіонкою світу в рапіді і бліці. Тож в разі виграшу у фіналі нинішнього світового форуму в Тегерані, випускниця Львівського державного університету фізичної культури стане абсолютною чемпіонкою світу за усіма трьома версіями гри у шахи.