вівторок, 28 лютого, 2017, 12:10 Суспільство
У 2018 році освіта в Україні має бути зовсім іншою, – Лілія Гриневич
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

У 2016 році Міністерство освіти і науки оновило навчальні програми початкової школи, а цьогоріч взялось за 5-9-ті класи, себто середню школу. До розробки обох програм мали змогу долучитись звичайні громадяни.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 23:30) на телеканалі ZIK розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

«Торік, на відкритій інтерактивній онлайн-освітній платформі «EdEra», ми активно обговорювали початкову освіту. Взявши до уваги зауваження і побажання користувачів, почали працювати у експертних групах та врешті-решт оновили шкільну програму», – каже Лілія Гриневич.

Згодом, у 2017-му році, Міністерство освіти і науки за таким же алгоритмом взялось за оновлення навчальної програми учнів середньої школи – 5-9-их класів.

«Одинадцять днів тривало обговорення освітніх програм у мережі. Протягом цього часу до нас долучилось 900 авторизованих користувачів, а від них ми отримали понад 7 тисяч цільних коментарів. Серед юзерів були люди із різних прошарків суспільства: вчителі, науковці, громадські активісти, батьки. Усі вони активно нам дописували. Я гадаю, що це дуже добрий підхід до оновлення програм», – розповіла міністр.

На думку Лілії Гриневич, освітні програми не можуть створюватись без громадського обговорення, бо в такому разі не відповідатимуть потребам школярів, студентів тощо.

«Це не правильно, коли навчальними програмами займається замкнене коло людей. Погано, якщо ніхто з-поза системи не може глянути на ситуацію іншим оком. В такому разі плоди нашої роботи можуть не відповідати очікуванням суспільства. Через це формування освіти в Україні має бути більш публічним. Зрештою, я переконалась, що найкращі речі можна робити тільки в партнерстві із громадянським суспільством», – зазначила Лілія Гриневич.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 04:17 :46