Новини » Політика 27 лютого, 2017, 21:55
У влади немає політичної волі вирішувати проблему Криму, – Березовець

Влада не приділяє уваги проблемам мешканців Криму – як тих, хто залишився на окупованій території, так і тих, що переїхали на материк. Досі не прийнята стратегія деокупації Криму, незважаючи на напрацювання РНБО.

На цьому наголосив політтехнолог Тарас Березовець в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK).

Зокрема, розповідаючи про те, як українська влада може допомогти українцям в Криму, він зазначив: «Україна дуже обмежена в інструментах захисту своїх громадян. Бо Крим – це не територія іншої держави. Там не можна відкрити консульство. Росія не дає працювати там правозахисникам, ні українським ні російським. Те, чи ми зараз займаємось - винесення резолюцій, які засуджують дії Росії в порушенні прав людини, це підготовка резолюцій інших країн та міжнародних установ. Ми виступаємо свідками на різних майданчиках. Всі ці речі лягають в юридичну основну судових процесів. Зараз в різних судах знаходиться понад три сотні позовів проти окупації Криму».

За словами гостя програми, фактична кількість тих, хто виїхав з Криму вдвічі перевищує офіційні показники.

«З часу окупації з Криму виїхали 50 тисяч людей , вони продовжують виїжджати і тепер. Зараз буде четверта хвиля вимушених переселенців з Криму на материк. Багато людей чекає завершення навчального року. Але багатьом, особливо молодим не дозволяють виїжджати, чинять різні перешкоди. Наприклад, починають говорити про те, що вони призовного віку і підлягають строковій службі в Росії», – розповів він.

Політтехнолог, уродженець Криму розкритикував діяльність Міністерства справах тимчасово окупованих територій через ігнорування питання півострова: «Скоро буде майже рік з того часу як діє Міністерство у справах тимчасово окупованих територій. Ми будемо проводити аудит його діяльності, але вже можна сказати, що воно фактично відсторонилось від Криму. На 99% свого часу вони зайняті Донбасом, і лише на 1% вони згадують про Крим. І то в більшості тоді коли треба сказати а не зробити.  Головна проблема в відсутності стратегії деокупації Криму. Хоча РНБО ще рік тому стратегію підготували. Вона є доволі якісною, однак її не прийняли».

Тарас Березовець резюмував, що влада сьогодні навмисне ігнорує проблему Криму та його мешканців, які переїхали на материк, оскільки не має політичної волі віршувати їх проблеми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 23:05 :43