понеділок, 27 лютого, 2017, 16:38 Політика
Свідчити проти Януковича мене попросив особисто Матіос, – Вороненков

Свідчення проти Януковича не пов’язані з тим, що Вороненков став громадянином України. Військова прокуратура України зв’язалася з ним вже після того, як той отримав українське громадянство.

Про це під час інтерв’ю у програмі «Нова кров» (щонеділі об 11:00 на телеканалі ZIK) заявив сам колишній депутат Держдуми РФ Денис Вороненков.

«Я перебуваю в Україні з жовтня минулого року, тобто вже понад чотири місяці. За цей час я зміг налагодити певні контакти з українськими політиками, тому до мене звернулися люди, які попросили бути свідком у справі проти Януковича. Це були не тільки працівники Генеральної прокуратури України», – розповів Д. Вороненков.

За словами екс-депутата, він мав спільних знайомих з військовим прокурором України, які порадили Анатолію Матіосу запросити російського політика свідчити проти Віктора Януковича.

«Військовий прокурор Анатолій Матіос звернувся до мене особисто вже у січні цього року і попросив свідчити проти Віктора Януковича. Я був членом міжпарламентської групи по взаємодії з Україною свого часу. Тому багато депутатів із Верховної Ради знали мене. Оскільки я також був членом Комітету з безпеки та протидії корупції в Держдумі, то логічно, що до мене виникли такі запитання з боку українського керівництва», – прокоментував Денис Вороненков.

Політик наголосив, що отримання українського громадянства не пов’язано зі свідченням проти президента-утікача.

«Свідчення в межах кримінального провадження проти Януковича я дав набагато пізніше, приблизно за півтора місяці після того, як я отримав українське громадянство. Тому ці два факти абсолютно не пов’язані між собою. До того ж, я отримав громадянство не згідно указу Президента, а через Державну міграційну службу України на підставі родинних зв’язків», – пояснив екс-депутат.

Вороненков, будучи депутатом Держдуми, голосував за анексію Криму і введення російських військ в Україну. Однак, за його словами, це не був його особистий вибір.

«Сам я особисто не голосував за приєднання Криму до Росії – за мене проголосували. Від початку у Держдумі була велика кількість людей, які хотіли голосувати проти приєднання. Але нам погрожували. Тому, як наслідок, тільки один опозиціонер не побоявся проголосувати проти. Я вважаю, що таке приєднання було великою помилкою, тому зараз допомагаю її виправляти», – заначив Денис Вороненков.

Нагадаємо, Слідчий комітет Росії виніс постанову про притягнення в якості обвинуваченого колишнього депутата Держдуми від КПРФ Дениса Вороненкова та ініціював його оголошення в федеральний розшук. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 03:22:25