понеділок, 27 лютого, 2017, 9:37 Львів
Марисю, пощо жити у Львові і стравлювати людей? Навіяно Гутою Пеняцькою
Роман Онишкевич
журналіст, поет

Жінки не сприймайте це, як мою невихованість. Просто нелюдь і жінка для мене – два різних поняття. Якби вчора не був там – то б не говорив. Гута Пеняцька. Мутна історія. Село під час Другої світової спалили німці. Чи були поміж них українці з дивізії «Галичина» – не знаю. Можливо, були. А чого спалили село? Бо пару «героїв» з Армії Крайової завалячили двох німецьких офіцерів і накивали п’ятами... Ну то так – одна з версій.

Менше з тим, під час війни святих не буває. Отці церков на вшануванні жертв трагедії обійнялися, обцілувалися і закликали до аналогічних дій свої народи. Я в той момент стояв не біля сцени, а в натовпі між гостями з Польщі. Якийсь поляк подав мені руку і сказав: «Мир вам». Я теж потиснув йому руку. Потім уже сам потиснув руки ще кільком незнайомцям. Загалом всі, хто виступав, були виважені і мудрі, у тім числі й амбасадори Польщі та України – пан Пєкло і пан Дещиця, котрі мудро коментували ситуацію журналістам з двох країн.

Нюанси були. Я навіть не про хлопця з червоно-чорним стягом – шанованим мною, але, не конче доречним на цій акції. Я навіть не про тих виродків з антибандерівськими плакатами, котрих на цю акцію не впустили, виловлюючи кілька днів ще на кордоні. Нюанси були в головах. Але їх вдалося стримати заради майбутнього.

Але для чого зусилля священиків? Для чого мудрість простих людей і поміркованість амбасадорів? Для чого робота спецслужб, якщо у Львові живе така собі… Марися Пиж. Працювала на Польському радіо, а зараз позиціонує себе як незалежна журналістка.

Вона пише у Фейсбуці: «Już jedziemy do Huty Pieniackiej. Autobusem, polem, koniem na obchody. Pomnik po wysadzeniu go w powietrze odnowiony. Cześć pamięci ponad 1000. Niewinnych ofiar zamordowanych przez OUN-UPA tylko za to, że byli Polakami!».

Що ти робиш? Які «замордовані ОУН-УПА»? Де там вони були? Поза тим, навіть на пам’ятнику пише не «понад», а «близько»… І тому, як у красивої жінки, цікавлюся у вас, Марисю, а пощо воно тобі жити у Львові і стравлювати людей?..

Якщо мені спробують апелювати до некоректності стосовно дами, то звиняйте, товариство. Ми вже «доліберальнічалися» з дамами на Сході…

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 03:29:52