Новини » Економіка 24 лютого, 2017, 21:35
Українцям готують новий тариф на електроенергію за формулою «Ротердам++», – експерти

Субсидії, як державний інструмент реагування на різницю між доходами населення та ринковими тарифами, є короткостроковим та неефективним. Зважаючи на те, що населення України постійно біднішає, держава змушена буде витрачати більше грошей на субсидії. Це може призвести до краху економіки.

 Про це йшлось в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK), гостями якого були експерти з енергетики.

Представник  Економічного дискусійного клубу Ігор Гарбарук наголосив, що встановлені тарифи на енергоносії є фактично непідйомними для більшості населення.

«Зараз півмільйона сімей в Україні звертаються щомісяця по субсидії. В січні це було  470 тисяч сімей. Це більше в три рази ніж в січні 2015 року. Населення збідніло і не може оплачувати за спожиті комунальні послуги. Тому держава ще більше буде витрачати на субсидії. Субсидії – це інструмент, але його треба застосувати не завжди. На мою думку, зараз, замість скерування коштів на субсидії, держава має створювати умови, щоб більше заробляли. Треба говорити про те, що тарифи – драконівські. Тому кількість коштів на субсидії буде збільшуватись. Цифра велика, і вона буде збільшуватись. Невідомо чи витримає державний бюджет», - зазначив експерт.

В свою чергу, експерт  Реанімаційного пакету реформ Святослав Павлюк підкреслив, що заборгованість населення значно зросла в травні минулого року після підняття цін на газ для населення.

«Дуже потужною частиною росту заборгованості по теплу стало підняття цін на газ в травні цього року. Травень-червень теплокомуненерго постачало теплу воду за старою ціною, купуючи газ за новою. Перезатвердження тарифів відбулось з першого липня. Два місяці всі теплоенерго мали касовий розрив коли працювали собі у збиток. Сьогодні вже очевидно, що це було помилкове рішення. Два місяці теплокомуненерго працювали в збиток».

На думку експерта,  в цінах на електроенергію закладена корупційна складова в частині визначення вартості вугілля: «За структурою споживання електроенергії, населення споживає електроенергію від теплоелектростанцій. Нам бракує маневрових потужностей для ТЕС. І проблема з вугіллям, ми лише зараз усвідомили її величну, вона спонукає до пересування генерації на  інші сектори. Гідроенергетика може на якийсь період ці пікові потреби закривати. Але все рівно в нас 35% електроенергії вироблялось вугільними станціями. Вугілля зараз дороге.  Чому затверджений тариф «Роттердам+» а зараз хочуть затвердити «Роттердам ++», де вартість вугілля на внутрішньому ринку виставляється по ціні в Роттердамі – це окрема дискусія. Я вважаю,  тут є величезна корупційна складова. і з питанням цін на електроенергію треба розбиратись».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 07:34 :34