четвер, 23 лютого, 2017, 17:29 Київ
У новобудові поблизу Києва немає ані каналізації, ані опалення

Мешканці ЖК «Перший парковий квартал», що за вісім кілометрів від столиці, змушені роками мерзнути у холодних квартирах, чекаючи, поки забудовник налагодить систему теплопостачання. Ба більше! У новобудові ХХІ століття неналагоджена каналізаційна мережа, тож до будинків кожного дня приїжджає асенізатор, аби відкачувати відходи.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань  «Житлоблуд» (щосереди о 21:30 на телеканалі ZIK).

Житловий комплекс «Перший парковий квартал» зводять у селищі Білогородка. Забудовник обіцяє усе необхідне для зручного життя – школи, дитячі садочки, спортивні клуби та магазини.

Однак інвестори комплексу розповідають: хоча плюсів і справді багато, але є й суттєві недоліки. Зокрема, люди по три роки мерзнуть у холодних квартирах, чекаючи на підключення теплопостачання.

«Вони все обіцяють: «завтра-завтра-завтра». Діти хворіють по два рази на місяць, бо в квартирах постійно холодно», – розповідають мешканці.

Експерти ж пояснюють: згідно держстандартів, у будинках вище десяти поверхів заборонено встановлювати автономне газове опалення. Тоді як у «Першому парковому» зводять одинадцятиповерхові будинки. Та й сам забудовник переконує: у такій затримці винні самі власники квартир.

«Були випадки взагалі зміни конструкції газової труби чи виносу котлів на інші місця. Роботи по під‘єднанню газопостачання проводяться уже більше року і ми не можемо цього зробити, тому що жодна квартира не повернулась до попереднього стану, у відповідності до проекту», – пояснив представник забудовника Сергій Капцевич.

Та найголовніша проблема мешканців комплексу полягає у відсутності каналізаційних мереж. Тож усі відходи просто викачують у вигрібну яму неподалік житлових будинків. До того ж, це турбує не лише мешканців ЖК, а й усіх білогородців.

«Вони своїми каналізаційними відходами отруюють нашу землю. Тече усім нам в річечку а люди там хай плавають», – обурюються місцеві.

Читайте також: У Києві вимагають знести вертолітний майданчик Януковича

Та й селищний голова Білогородки Максим Зуєв зізнається: житловий комплекс для нього – мов кілок у горлі.

«Там був просто хаос. Оці відходи витікали, куди хотіли: у мережу струмків та ставків. Ми дотисли забудовника і він уже придбав асенізатори, які викачують все по кілька разів на день. Зробити це можна і по-людськи, але все залежить від забудовника. Бо саме він повинен розвивати там інженерну мережу і витрачати свої кошти, які передбачені бізнес-планом», – каже Максим Зуєв.

У «Першому парковому кварталі» також не заперечують, що забудова не підключена до центральної каналізації і що змушені наймати спеціальну техніку, аби відкачувати відходи.

«Немає ані технічної, ані фізичної можливості під‘єднати каналізацію. Обласна та районна ради повною мірою займаються великим проектом каналізації, та це вже триває роками. Тому сподіватись на вирішення проблеми найближчим часом немає сенсу», – зізнався Сергій Капцевич.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 03:28:30