Новини » Світ 23 лютого, 2017, 8:40
Іспанія пропонує, як полегшити долю проблемної угоди про відкрите небо з ЄС
Фото: dw.com
Фото: dw.com

Посол Іспанії в Україні Херардо Бугайо розповів, яким чином можна вирішити питання щодо підписання угоди про відкрите небо між ЄС та Україною.

Про це пише Укрінформ.

Так, посол нагадав, що проблеми з підписання угоди про відкрите небо з ЄС є не тільки в України, а в інших країн. В ЄС, як відомо, пояснюють, що договір не підписується через суперечку між Великобританією та Іспанією щодо статусу аеропорту Гібралтару.

«Але Іспанія пропонує дуже простий вихід, який допоможе вирішити це питання як для України, так і для інших країн, які хочуть підписати угоду про відкрите небо з ЄС, – додати в неї окремий пункт, який виключає цей аеропорт до моменту вирішення судової суперечки між Іспанією і Великою Британією. І підписуйте будь ласка!», – відзначив посол.

«Адже навряд чи хтось летітиме з України до Гібралтару або навпаки», – додав він.

Бугайо також наголосив, що з огляду на Brexit, можливо, це питання вирішиться автоматично, бо, вийшовши з Євросоюзу, Британія вийде і з цієї угоди.

«Але невідомо, коли цей процес завершиться і чи завершиться взагалі, бо наразі немає процедури, тобто це не визначено у часі», – відзначив дипломат.

Як відомо, між Іспанією та Великою Британією є невирішена судова суперечка стосовно Гібралтару, і коли вона буде вирішена, невідомо.

Суть суперечки в тому, що умовами Утрехтського договору 1713 року, Гібралтар – місто, фортеця і порт – відійшов Великій Британії, але не материкові території.

Однак аеропорт розташований не в Гібралтарі, а на перешийку, який з’єднує його з материком. Тобто Іспанія з точки зору свого суверенітету і територіальної цілісності в жодному разі не може визнати цей шматочок землі й цей аеропорт британськими.

Раніше повідомлялося, що у українському уряді сподіваються на швидке розблокування підписання договору про спільний авіаційний простір (так зване «відкрите небо») і заявляють про попередні домовленості щодо цього.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-15 11:08 :03