Новини » Політика 22 лютого, 2017, 14:57
Небесна сотня загинула за зміни, яких ми так і не побачили, – Степан Сольчаник

Небесна сотня вигідна нинішнім політикам, адже вони постійно піаряться на іменах героїв. Натомість ми не бачимо жодних змін, за які тоді боровся Майдан. Та як би там не було, не все втрачено.

Таку думку в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив брат героя Небесної сотні Богдана Сольчаника Степан Сольчаник.

Сучасні політики навчились добре маніпулювати поняттям «Небесна сотня», адже використовують імена героїв у своїх інтригах.

«Для них вигідне та зручне саме існування Небесної сотні. Це прикро, але це так», – переконаний Сольчаник.

Адже тоді, у лютому 2014 року, коли Янукович утікав з країни, у всіх з’явилось враження, що нарешті вдалось зламати систему. Однак це відчуття виявилось оманливим – на зміну одним політикам просто прийшли інші.

«Так? вони толерують Небесну сотню, називаючи їх героями. Однак ці люди загинули не за ордени та вулиці з їхніми іменами, а саме за зміни, яких поки що ми так і не побачили. Однак я впевнений в тому, що вони будуть», – зазначив він.

Для Степана Сольчаника досі не зрозуміло, чому винних у смерті його брата так і не покарали, а українці не побачили жодних змін на краще. Зокрема, чоловіка здивувало, що під час цьогорічної панахиди за участю родичів загиблих та представників влади багато хто переважно дякував політикам.

«Це їхня суб’єктивна думка. Та я вважаю, що дякувати можна було б тільки тоді, коли б ми побачили більш конкретний результат. Так, можливо якісь зміни відбуваються, проводяться реформи, певні особи відсторонені від влади, ще хтось – під слідством чи взагалі в іншій державі. Однак це не те, щоб мало бути. Зараз владі можна ставити лише запитання та вимоги», – вважає Сольчаник.

Адже в сьогоднішній системі координат будь-яке, навіть щире та благородне починання суспільства може бути перекрученим та використаним на догоду комусь іншому. Завжди з’являється якийсь лялькар, який може усе перекрутити на свою користь.

Читайте також: Небесна сотня окреслила «дорожню карту» нової України, – громадський діяч

«Як можна робити революцію за правилами тих, кого ти хочеш скинути? Можливо, зараз потрібно випрацювати якийсь підхід до ведення цієї боротьби. Усі попередні опозиції та влади навчилися маніпулювати акціями. На жаль, політики не розуміють, що це може призвести до тих ж плачевних наслідків, як і за їхніх попередників», – наголосив Сольчаник.

Та все ж гість студії переконаний: у нас є надії на краще. Після Революції гідності до влади прийшло багато активістів та волонтерів і вони ніколи не миритимуться з тим станом справ, який є.

«Вони не вигідні владі, але вона й не може закрити їм роти, адже суспільство цього не зрозуміє. Мені здається, це й стане переламним моментом для того, щоб розхитати систему зсередини. Тому я не схильний вважати, що все так безнадійно», – резюмував Степан Сольчаник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 17:05 :07