Новини » Економіка

Данилюк презентував проект закону про «фінансову поліцію» Мінфіну

Міністр фінансів Олександр Данилюк на засіданні комітету ВР з питань податкової та митної політики презентував законопроект щодо створення служби фінансових розслідувань.

За концепцією проекту, служба, що буде створена замість податкової міліції, підпорядковуватиметься Міністерству фінансів, цитує Данилюка «Укрінформ».

«Законопроект щодо створення служби фінансових розслідувань – це важливе рішення, яке треба якомога швидше ухвалити. Створення такої служби необхідне, адже це дозволить посилити боротьбу з фінансовими злочинами проти держави», – сказав міністр.

Він зазначив, що цей законопроект підтримується як громадськістю, так і міжнародною спільнотою.

За словами Данилюка, у новоствореного органу буде 7 територіальних управлінь і близько 3,5 тисячі співробітників, де в центральному апараті буде задіяно близько 700 осіб, а в кожному територіальному управлінні – близько 400. Данилюк також зазначив, що служба повинна підпорядковуватися Мінфіну.

«Наша мета – створити орган, що боротиметься з фінансовими схемами, які завдають державі шкоди на мільярди гривень», – наголосив він.

Водночас, голова Державної фіскальної служби Роман Насіров вважає, що саме Верховна Рада має вирішити, кому підпорядковуватиметься Служба з фінансових розслідувань.

«Кому має підпорядковуватись цей орган (Служба з фінансових розслідувань, – ред.) – це питання, яке повинне вирішуватись парламентом», – сказав він на засіданні комітету ВР.

Раніше глава МВС Арсен Аваков заявляв, що Служба фінрозслідувань повинна акумулювати роботу всіх економічних підрозділів силових структур і знаходиться в підпорядкуванні Кабінету Міністрів, але при координації МВС.

Loading...