Новини » Економіка 21 лютого, 2017, 13:09
Заплановане на 1 березня підвищення цін на спирт перенесено
Фото: sovsekretno.ru
Фото: sovsekretno.ru

Монополіст на українському ринку спирту – державне підприємство «Укрспирт» скасував своє рішення підвищити ціни на спирт з 1 березня на 8%, анонсоване всередині січня.

Про це повідомила прес-служба держпідприємства.

«На виконання доручення Міністерства аграрної політики та продовольства України... держпідприємство «Укрспирт» з 01.03.2017 року не застосовує другий етап підвищення ціни на спирт етиловий ректифікований», – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося раніше, з січня поточного року «Укрспирт» підвищив ціни на всі види спиртовмісної продукції на 10,6%, а з березня мав намір підняти їх ще на 8% у зв’язку з збільшенням собівартості виробництва. Компанія відзначала, що останній раз підвищувала ціни в квітні 2016 року – на 17-18%, але з тих пір сировина подорожчала на 14%, а паливо та електроенергія – майже на 24%.

Наприкінці січня міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий доручив «Укрспирту» в найкоротші терміни обговорити з учасниками ринку обґрунтованість запланованого підвищення цін на спирт. Він розпорядився зібрати робочу групу, яка на основі аргументів, отриманих в ході проведеної дискусії, повинна була надати міністрові пропозиції щодо рекомендацій «Укрспирту» щодо можливого подорожчання продукції. За підсумками проведених обговорень глава Мінагропроду рекомендував держпідприємству скасувати заплановане з березня підвищення цін на спирт, оскільки це може негативно вплинути на горілчану галузь.

Довідка.

Державне підприємство «Укрспирт» було створено на базі однойменного концерну в 2010 році. До його складу повинні були увійти 76 спиртзаводів, проте й досі на баланс підприємства передано лише 41 завод.

Кабінет міністрів України послідовно виступає за приватизацію «Укрспирту». «Укрспирт» у 2015 році виробив 9,4 мільйона дал етилового спирту, що на 21% менше, ніж у 2014 році. Чистий прибуток «Укрспирту» в 2015 році склала 16 мільйонів гривень проти 532,2 мільйона гривень чистого збитку в 2014 році.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-22 05:43 :04