вівторок, 21 лютого, 2017, 16:27 Суспільство
Цукерберг про розвиток Facebook: нові функції штучного інтелекту з’являться вже у 2017
Засновник соцмережі Facebook Марк Цукерберг. Фото: newsone.ws
Засновник соцмережі Facebook Марк Цукерберг. Фото: newsone.ws

Цими тижнями Facebook упровадив чимало нових функції та змін, як-от запустив інструмент для публікації вакансій, що тепер дозволить компанії конкурувати ще й із LinkedIn, яку нещодавно купила Microsoft. Та найцікавішим предметом для обговорення став опублікований 16 лютого засновником Facebook маніфест найбільшої соцмережі світу.

Як пише MediaSapiens, у цьому документі обсягом до 6000 слів Марк Цукерберг пише про нову місію компанії: на зміну ідеї соцмережі для друзів і сім’ї приходить ідея розвитку глобальної соціальної інфраструктури. Марк Цукерберг зазначив, що у світі є люди, які залишилися за бортом глобалізації, та спільноти, які виступають за відхід від глобальних зв’язків. Тому ідеї «ділитися» виявилося недостатньо.

«У нинішні часи, – пише Марк у листі, – найголовніше, що ми у Facebook можемо зробити, – це розвивати соціальну інфраструктуру, яка дасть можливість людям побудувати глобальну спільноту, що працює для всіх нас». Так, компанія буде піклуватися про те, щоб поєднати людей разом у реальному світі, а не тільки в мережі.

Цукерберг виділив п’ять основних напрямів роботи Facebook у майбутньому:

  • розвиток взаємної підтримки,
  • безпека,
  • інформованість,
  • сприяння громадянській активності,
  • залучення представників різних культур і поглядів.

Стосовно розбудови спільнот підтримки Цукерберг звертає увагу на «вражаюче зниження важливої соціальної інфраструктури місцевих громад». Вирішення цієї проблеми він бачить у зміцненні «вагомих спільнот» за допомогою Facebook, активна взаємодія в яких відбуватиметься як в онлайні, так і в офлайні.

«Жінці на ім’я Христина діагностували рідкісне захворювання – епідермоліз бульозний (Epidermolysis Bullosa), – і зараз вона є членом спільноти, що пов’язує 2400 осіб в усьому світі, які живуть з цією недугою, тож ніхто з них тепер не має страждати на самоті. Чоловік на ім’я Метт виховував двох синів самотужки, він заснував спільноту «Black Fathers», аби допомагати чоловікам поширювати поради та підбадьорювати одне одного, оскільки вони створюють свої сім’ї. У Сан-Дієго понад 4000 військових членів сімей є частиною групи, яка допомагає їм подружитися з іншими чоловіками. Ці спільноти існують не лише онлайн, їх учасники збираються разом, влаштовують спільні вечері, допомагають одне одному в повсякденному житті», – розповідає Цукерберг.

Нещодавно у Facebook виявили, що близько 100 000 осіб є членами так званих «вагомих спільнот». Ідея засновника полягає в тому, що так, як укріплює реальні дружні зв’язки спілкування в онлайні, так само розвиток інфраструктури спільнот зміцнить їх за межами віртуального життя.

Стосовно безпеки мережі Facebook, то на неї вже працюють такі функції, як Check Safety, що дозволяють користувачам подавати сигнали під час стихійного лиха чи іншої небезпеки. При цьому одна зі сфер, на якій було зосереджено увагу, – це використання штучного інтелекту для моніторингу контенту соцмережі.

«Нині ми починаємо досліджувати способи використання штучного інтелекту для визначення відмінностей між новинами про тероризм та фактичною терористичною пропагандою, щоб ми могли швидко видалити будь-кого, хто намагається скористатися нашими послугами для вербування до терористичної організації», – сказав він.

У довгостроковій перспективі штучний інтелект працюватиме над «виявленням ніким не зауважених ризиків, зокрема терористів, які планують напади з використанням приватних каналів».

Facebook також має за мету тримати людей у курсі того, що відбувається. «Наш обов’язок – посилити хороші наслідки й пом’якшити погані», – пише Цукерберг. У своєму посланні засновник соцмережі звернув увагу на проблеми, які компанії закидали вже давно, а саме фейки, клікбейт та утворення «бульбашок».

Що мається на увазі під бульбашками? За роки свого існування Facebook виріс до 1,8 млрд користувачів, але посприяв поляризації їхніх поглядів – утворенню так званих бульбашок, унаслідок того, що користувачі бачать переважно той контент, який більше відповідає їхній ідеології.

Та відтоді Facebook уже неодноразово змінював алгоритм, щоб зарадити цим проблемам. І продовжує шукати рішення. Адже «якщо це триватиме й ми втратимо спільне розуміння контексту, то навіть якщо усунемо всю дезінформацію, люди просто зосередяться на різних наборах фактів, які відповідатимуть їхнім поляризованим поглядам», – зазначив Марк Цукерберг.

Останнім часом компанія особливо активно бореться з фейковими новинами. До прикладу, у Франції, де занепокоєння щодо фейків зросло напередодні виборів, Facebook спільно з Google та кількома провідними французькими ЗМІ запустив проект Cross Check («Перехресна перевірка»), покликаний забезпечити відсутність неправдивих новин на сайті соцмережі.

У США Facebook заявив, що має намір дозволити користувачам позначати неправдиві новини. Окрім того, компанія планує перевіряти правдивість інформації за допомогою сайту Snopes, який спеціалізується на перевірці фактів, а також ABC News і Associated Press. До речі, нова зміна алгоритму Facebook полягає в тому, що останній відтепер враховуватиме, чи читав користувач матеріал із гучним заголовком, перш ніж поділитися ним на своїй сторінці – таким чином, дописи, яких користувач не читав, з’являтимуться у стрічці новин нижче.

У розділі про сприяння громадянській активності Цукерберг каже про залучення більшої кількості людей до участі в громадянському процесі та колективного ухвалення рішень. Facebook розроблятиме інструменти, які нагадуватимуть людям про голосування, спілкування з представниками влади на місцях, а також організації акцій протесту, як-от «Маршу жінок», що стартував після публікації допису на сайті соцмережі.

У контексті залучення представників різних культур і поглядів Марк Цукерберг каже про те, що стандарти фейсбук-спільноти не беруть до уваги чимало культурних та політичних нюансів. Через це було декілька гучних провалів, за які соцмережу неодноразово звинувачували в цензурі: йдеться, приміром, про блокування знаменитого знімку американського репортера Ніка Ута «Жах війни», на якому зображено дітей, що втікають від напалмового бомбардування у В’єтнамі, чи заборону на розміщення вартого уваги відео Black Lives Matter – інтернаціонального руху активістів, які виступають проти насильства щодо темношкірого населення.

Цукерберг зазначив, що такі помилки практично не трапляються, однак Facebook планує розвивати свої стандарти спільноти більш персоналізовано та відповідно до місцевих умов. Розробка того, що є комфортним людям у різних місцях, поєднуватиме «створення великомасштабного демократичного процесу для визначення стандартів» зі «штучним інтелектом, який допоможе забезпечити їх дотримання». Тобто, радше за все, користувачі зможуть обирати свої вподобання щодо оголеності чи ненормативної лексики, і таким чином соцмережу буде адаптовано до їхнього життєвого досвіду.

Очевидно, що надважливим у досягненні цих завдань є помітний прогрес у сфері ШІ, необхідного для розуміння тексту, фото чи відео та ухвалення рішення про те, чи містять вони неналежні висловлювання або порнографічний контент. За словами засновника Facebook, окремі функції будуть доступними вже в 2017-му.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 10:06 :36